1. Nauč sa nezávislosti

Nepotrebuješ človeka, ktorý by teba alebo niekoho zachránil, nepotrebuješ niekoho, aby sa o teba postaral. Nauč sa byť príkladom toho, že si schopná žiť plnohodnotný a šťastný život bez toho, aby si ho musela zdieľať s niekým iným. Môžeš vytvoriť domov, vychovávať deti, variť, piecť, a to po celú dobu s prosperujúcou kariérou. Rýchlo sa nauč, ako byť superžena.

2. Nauč sa význam bezpodmienečnej lásky

Videla si tvoju mamu ako obetovala svoj čas pre teba a tvojich súrodencov, ale nikdy sa nesťažovala na to, ako veľmi je unavená a koľko robí? Vždy dokázala vyčarovať úsmev na tvári a šťastne dávala viac a ešte viac. Učila teba a tvojich súrodencov ako vyzerá nezištná láska a vieš, že túto lásku nikde inde nebudeš môcť nájsť.

3. Nauč sa sebeláske

Nauč sa ako odísť od vecí, ktoré nie sú pre teba určené. Ísť ďalej aj vtedy, keď je celý svet proti tebe a nauč sa veriť v seba práve vo chvíli, keď každý o tebe pochybuje. Pamätaj, že zlé známky a iné zlyhania ťa nedefinujú, ale to, čo ťa definuje je to, ako sa odrazíš od všetkých neúspechov a ako tvrdo bojuješ za život, ktorý chceš.

Zdroj: pexels.com

4. Nauč sa ako môžeš byť silnou a zároveň mäkkou

Silné matky sú zvyčajne veľmi citlivé, čo skôr navonok skrývajú. Videla si ako tvoja mama ticho plače nad tvojou bolesťou, keď zostala celú noc hore, keď ťa niečo trápilo? Spôsob akým ťa objíma, keď si na dne, ukazuje neprekonateľný súcit a jemnosť, hoc si ju videla ako v tichosti roní slzy.

5. Nauč sa, že nie je ľahké stať sa ženou

Dozvieš sa, že tvoj názor bude zamietnutý, že sa bude brať na ľahko, ale keď budeš vážna, môžeš vyniknúť v dave a prinútiť každého, aby ťa počúval. Počúval tvoj hlas a prijal tvoje nápady. To, čo ťa nezabije, to ťa posilní.

6. Nauč sa nikdy nepozerať späť

Nauč sa nechať všetko typu „čo ak“, alebo „mohlo by byť“ či „keby sa to nestalo“… Nauč sa nespomenúť si, prečo sa ti život obrátil hore nohami. Raduj sa z každého dňa a nechaj minulosť minulosťou. Všetko, čo sa stalo, ťa dostalo na miesto, kam patríš, aj keď to nie je nič, čo by si chcela.

7. Nauč sa trpezlivosti a viere

Vieš, že Boh pozerá na teba a tvoje boje, a že na konci bude všetko v poriadku. Búrky prejdú a zajtra je nový deň. Nauč sa byť trpezlivá so životom, buď pacientkou s úspechom i pacientkou s problémami. Trpezlivosť je silou. Trpezlivosť ruže prináša.

Zdroj: pexels.com

8. Nauč sa ako si vytvoriť vlastné šťastie

Šťastie si môžeš nájsť v náročnom živote. Môžeš byť stále spokojná, aj keď nosíš váhu sveta na ramenách. Moja mama ma naučila, že vždy môžem nájsť niečo, aby som sa usmievala na všetko, na čo sa pozriem. Čo však musím urobiť je pozrieť sa bližšie.

9. Uvedom si, mama vie vždy o láske viac ako ty

Aj keď je medzi vami jedna generácia rozdieľ, aj keď nemáte radi svoje láskavé voľby, ak neschváli niekoho v tvojom živote koho chceš, počúvaj ju. Vie, čo hovorí a okrem toho, nechce ťa vidieť zranenú. Rovnako nenávidím priznať si, že vždy má pravdu.

10. Nauč sa byť dobrou matkou

Bola si vychovávaná matkou, ktorá ti ukázala, ako sa skutočne starať o rodinu aj to, že sa tvrdá práca vyplatí. Ukázala ti, že môžeš bezpodmienečne niekoho milovať. Ukázala ti ako byť ochrannou, milujúcou, milou, súcitnou, silnou a odolnou. Či ju poznáš dokonale, alebo nie, postupuj v jej krokoch krok za krokom.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.