Grilovanie
Pexels/Pixabay

Leto sa spája nielen so slnkom, vodou či dovolenkovými zážitkami. Patrí k nemu napríklad i také dobré jedlo. Grilovanie je presne tou voľbou, kedy si ho môžeme práve počas tohto letného obdobia vychutnávať s našimi najbližšími a priateľmi.

Či už sa koná v prírode, alebo doma na záhrade, je to príležitosť, kedy spájame príjemné s užitočným. Dobré jedlo a priatelia k sebe patria. V prípade, že ich plánuješ najbližšiu dobu prekvapiť niečím výnimočným, určite sa inšpiruj nápadmi, ktoré sme pre teba vybrali. Pripraviť ich môžeš navyše nielen rýchlo a chutne, ale aj zdravo.

Príprava na letnú grilovačku nie je až taká náročná, no predsa dôležitá. Nie je všetko len o nákupe kvalitných a čerstvých potravín. Ak chceš svojich hostí prekvapiť výborným jedlom, je potrebné ho vedieť aj správne spracovať, a až tak ukladať na gril. Ako je to v prípade mäsa, sa môžeš dozvedieť v nasledujúcom videu.

Na gril párty by nemali chýbať ani tie. Ich príprava nie je vôbec náročná, no dokážu jedlu dodať tú pravú a výnimočnú chuť. Taktiež k nim nebudeš potrebovať veľa ingrediencií. Základom je olivový olej, rôzne typy byliniek a korenín, med, zázvor, kôpor či med. Inšpiruj sa a hotové ich budeš mať za niekoľko minút.

Týmto jedlom pohladíš chuťové poháriky nielen mužskému pohlaviu. Pochutia si na nich často aj ženy. Ak nim pridáš bruschettu a tzatziki omáčku, tvoji hostia sa k tebe budú na túto špecialitu veľmi radi vracať. Na ich prípravu budeš potrebovať rebierka, olej, cesnak, citrón, rôzne typy byliniek, uhorku, jogurt a chlieb. Celý nákupný zoznam nájdeš v príspevku pod videom.

Niet väčšej delikatesy ako grilované jahňacie kotlety. Ak ich doplníš o ľahký zemiakový šalát s kaparami a kôprom, vyčaruješ pre svojich blízkych skutočný letný luxus. Nezabudni si preto do nákupného zoznamu napísať zoznam ingrediencií ako jahňacie kotlety, bylinky, olej, citrón, koreniny, zemiaky, kapary, jarná cibuľka a kôpor. Ako postupovať pri ich príprave nájdeš taktiež v príspevku pod videom.

Určite myslíš pri tejto udalosti na dezert alebo na tých, ktorí si radšej doprajú ovocie. Aj takú broskyňu môžeš pripraviť na kráľovsky spôsob a to bleskovou rýchlosťou. Potrebovať budeš broskyne, biely smotanový jogurt, maslo, škoricové sušienky, med a mätu. Určite túto špecialitu vyskúšaj, je ľahká, chutná a originálna. Tvoji hostia budú určite nadšení.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife