Dokáže ťa priviesť do nepríčetnosti, vybuchnúť do smiechu ale aj plaču. Nech sa deje čokoľvek je stále pri tebe, a aj keď si neraz skočíte do vlasov, ľúbiš ju bezpodmienečne. Mať sestru je super, a tu je 10 dôvodov, prečo.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou
  1. Je tvojou najlepšou a najvernejšou priateľkou

Videla ťa vyrastať, urobiť prvé kroky, nastúpiť do školy, prejsť si prvou láskou a prvým rozchodom. Pozná tvoje dobré a zlé stránky, a aj napriek tomu stále stojí pri tebe. Vždy sa vedela vysporiadať s tvojimi teenegerskými výstrelkami a poradiť, keď si to potrebovala.

  1. Zdieľaš s ňou šatník

Aj keď si to niekedy (skoro vždy) neželá. Ale musíš uznať, že niektoré veci, na ktoré by si v obchode ani nepozrela sa zrazu zdajú veľmi lákavé a vhodné na množstvo udalostí. A tak čakáš, kedy vystrčí päty z domu a jej nové šaty sú na tebe.

unsplash.com

  1. Vie ako vyjednávať s rodičmi

Ak máš akýkoľvek problém s rodičmi, môžeš sa s ním obrátiť na svoju staršiu sestru. Predsa si už prešla niekoľkými situáciami a vie ako na nich.

  1. Nič sa nedeje

Môžeš behať po byte celý deň v pyžame, alebo len spodnom prádle s hroznými vlasmi, nenamaľovaná a nie práve v najlepšej forme a cítiť sa pri tom maximálne pohodlne. Zároveň spolu môžete preberať strasti a útrapy svojho milostného života, zatiaľ čo jedna sedí na toalete.

  1. Je tá pravá, ku ktorej si ideš pre radu

Rozmýšľaš nad tým, aké šaty si kúpiš na nasledujúci ples, alebo aké zvolíš líčenie. Nevieš, či sa ostrihať alebo si prefarbiť vlasy na farbu, ktorá práve letí. Tvoja staršia sestra je tu vždy na to, aby ťa usmernila.

unsplash.com

  1. Nebude s tebou jednať v rukavičkách

A ani ti nebude mazať med okolo úst. Niektoré priateľky to možno urobia, aby zbytočne nevyvolávali konflikty. No ona? Ani náhodou! Keď si niečo myslí, nemá najmenší problém ti to na rovinu povedať. Veď prečo by ti aj zbytočne klamala? Od nej sa dozvieš tú najúprimnejšiu pravdu, pretože vie, že vaše puto je na celý život.

  1. Si u nej vždy vítaná

Hocičo sa v tvojom živote deje, vieš, že za ňou môžeš stále prísť a s radosťou ťa príjme. Si predsa rodina a jej malá sestra, nad ktorou musí držať stráž.

  1. Vie, čoho si schopná a čo si zaslúžiš

Pozná ťa dokonale. Vie o tvojich silných a slabých stránkach a vie čoho si schopná. Vždy, keď máš o sebe pochybnosti, ukáže ti správny smer, a pripomenie čo si zaslúžiš. Vždy bude tvoja najväčšia fanynka.

shutterstock.com

  1. Je tou najlepšou terapiou

Sestry vedia vždy nájsť tie najlepšie slová, pokiaľ sa jedná o povzbudenie. Majú takmer magickú schopnosť presvedčiť ťa o tom, že všetko zas bude v poriadku.

  1. Je a vždy tu bude pre teba

Nech urobíš hocičo, nikdy od teba neodíde. Napriek tvojím chybám, bude stále stať pri tebe a kryť ti chrbát. A to aj v tom prípade, keď si jej nepomohla v jej temných časoch. Staršia sestra ti odpustí. VŽDY.

 

Mať sestru je dar. Kamaráti ti do života môžu prichádzať a odchádzať každú chvíľu. Sestra je tá, s ktorou vaše puto rokmi silnie. Preto si ju váž a nezabudni jej poďakovať za všetko, čo spolu máte :-* 

 

Zdroj: curiousmindmagazine.com