Romantika. Pre niekoho niečo, nad čím mu srdce plesá a pre iného niečo, nad čím sa mu dvíha žalúdok. Každý vníma otázku lásky a všetkého s ňou spojeného inak. Zaujíma ťa, ktorí ľudia patria k romantikom, a komu toto slovo nič nehovorí? Pozri sa na rebríček znamení, zoradený od najväčších po najmenších romantikov. 

1. Ryby

Na vrchole rebríčka sa nachádzajú Ryby, ktoré svojou milujúcou povahou zatienia všetky ostatné znamenia. Títo ľudia sú známi tým, že sú veľmi citliví a empatickí. Ak nájdu toho správneho človeka, sú pre neho schopní utiecť aj na kraj sveta.

2. Panna

V top trojke najromantickejších znamení, sú na druhom mieste ľudia v znamení Panny. Tí patria k najvernejším ľuďom vôbec. Sú laskaví a všímajú si aj malé detaily, takže ich polovička sa o pozornosť báť nemusí.

3. Kozorožec

Na treťom mieste sa nachádzajú Kozorožci. Milujú tradície a rodinný život – ten je pre nich na prvom mieste. Ak hľadáš romantika, ktorý pri slove rodina neutečie, toto je to správne znamenie.

4. Rak

Druhé najvernejšie znamenie zverokruhu je Rak. Ľudia tohto znamenia sú veľmi citliví a hovorí sa, že sa od svojej milovanej polovičky nedokážu odrhnúť, držia sa jej navždy svojimi klepetami. Pre lásku sú ochotní spraviť čokoľvek.

5. Strelec

Posledné znamenie, ktoré môžeme označiť za romantické, je Strelec. Ak mu na niekom záleží, všetky ostatné veci idú bokom. Ide o ochranársky typ ľudí, takže ich milovaní sa pri nich vždy cítia bezpečne.

6. Býk

Pokiaľ ide o romantiku, Býk je prvé znamenie, ktoré sa nachádza na hrane tohto rebríčka. Ľudia v tomto znamení sú priateľskí, ale aby ukázali svoju romantickú stránku, musia byť s partnerom na naozaj hlbokej úrovni spojenia.

7. Lev

Podobne ako Býk je na tom aj znamenie Leva. Aj keď má rád pomyslenie na lásku, človek tohto znamenia je tvrdohlavý a lenivý, takže sa pri jej hľadaní ľahko vzdá. Najmä, ak už bol raz sklamaný.

8. Škorpión

Ľudia v tejto časti rebríčka už patria k tým, ktoré pre romantiku veľké pochopenie nemajú. Taký Škorpión patrí k ľuďom, ktorí sú dosť žiarliví, a práve táto ich vlastnosť pochováva všetky možné pekné chvíle.

9. Váhy

Veľkým prekvapením je fakt, že Váhy nepatria k top milovníkom romantiky. Síce milujú vzťahy, no neznášajú akúkoľvek formu konfliktu. A tie sa dajú riešiť iba komunikáciou. Takže, ak sa jej vyhýbajú, nemôžu ich partneri vedieť, po čom ich srdce túži.

10. Baran

V top trojke najmenej romantických znamení začíname Baranom. Ide o veľmi sebavedomého človeka, čo môže byť tou najväčšou prekážkou. Baran sa nechce ukázať ako slabší a viac milujúcejší článok z dvojice.

11. Blíženci

Blíženci sú ľudia, ktorím nerobí problém podviesť svojho partnera. A to je teda naozaj antiromantické. V dlhodobom vzťahu sú síce láskaví, no ťažko obetujú pre toho druhého všetko.

12. Vodnár

A kráľom antiromantiky je Vodnár. Ľudia v tomto znamení sú príliš zameraní na seba, a majú radi svoju nezávislosť. Okrem toho neradi robia kompromisy. Ich celok tak tvorí človeka, ktorý slovo romantika nepozná.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.