Photo by JESHOOTS.com from Pexels

Nebudeme si klamať, azda nie je medzi nami ani jeden človek, ktorý domácu karanténu netrávi aj sledovaním filmov. Ak patríš k nim a hľadáš tipy na zaujímavé filmy, si na správnom mieste. Pozri sa na výber našich obľúbených trilerov a kriminálok. V týchto filmoch nebude núdza o napätie ani pomotanú myseľ, no na ich konci si povieš wau. Tak čo, ktorý si pustíš ako prvý?

Neviditeľný

Aj keď sa tento triler možno tvári ako horor, nebudeš ľutovať, že si si ho pozrela. Napínavý film, ktorý nie je podobný klasikám, ktoré už poznáme. Dej sleduje Ceciliu, ktorej násilný ex-priateľ spáchal samovraždu. Po tom, čo zistí, že jej nechal veľký majetok a zrazu sa začnú diať veľmi divné veci, začne mať pocit, že ide o veľký podvod. A za každú cenu chce odhaliť pravdu.

Prípady z Oddelenia Q

Tieto prípady tvoria až 4 filmy, ktoré sú natočené podľa severských kriminálok dánskeho spisovateľa Jussiho A. Olsena. V poradí ide o filmy Žena v klietke, Zabijaci, Odkaz vo fľaši a Zložka 64. Vo všetkých štyroch filmoch rieši detektív Carl Morck spolu s novým partnerom Assadom odložené a nevyriešené prípady. Spolu odhaľujú temnú minulosť a tak zachraňujú životy. Každý film rozpráva nie len o inej záhade, ale aj zabŕda do súkromného života Carla, ktorý sa navonok javí ako bezcitný muž. Jeho čierny humor si však zamiluješ.

Dievča vo vlaku

Tento film rozpráva príbeh nešťastnej alkoholičky Rachel, ktorá každý deň cestuje vlakom cez tú istú trasu. Prechádza priamo pred jej domom, v ktorom kedysi žila so svojím exmanželom. Z vlaku denne sleduje, ako si v ňom jej bývalý nažíva s novou manželkou Annou. O pár domov ďalej sleduje ďalší manželský pár, ktorý na prvý pohľad pôsobí dokonale. Obdivuje na nich to, čo sama stratila. Jedného rána sa však stane svedkom niečoho, čo prvotnú idylku nenávratne naruší.

Nebezpečná láskavosť

Všetko sa začína obyčajnou láskavosťou, keď Emily požiada svoju priateľku Stephanie, aby vyzdvihla jej syna zo škôlky. Avšak Emily si po neho už nepríde a viac sa neozve. Stephanie sa preto spojí s jej manželom Seanom a spolu rozbehnú pátraciu akciu. S pribúdajúcimi informáciami pomaly prichádzajú na to, že Emily bola v skutočnosti niekým úplne iným. V tej chvíli sa začína odvíjať príbeh plný zvratov a tajomstiev, v ktorom hrajú rolu láska a pomsta.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife