Láska potrebuje niekedy pomôcť: Rady ako sa každý deň znovu zamiluješ

Láska je vo vzťahu taká potrebná ako kyslík pre človeka. Bez nej to nebude nikdy fungovať, pokiaľ medzi sebou chcete mať zázemie plné pocitu bezpečia a istoty. Niekedy sa však môže stať, že zamilovanie medzi vami začne vyprchávať a táto emócia už pre vás viac nie je taká cenná. To ale dokážete kedykoľvek zmeniť a my ti poradíme, ako sa dokážeš každý deň opäť zamilovať do svojej polovičky.

To, že niekoho miluješ, v podstate znamená, že máš k nemu určitú pripútanosť a náklonnosť. Je to stav, kedy si bez tej osoby nedokážeš predstaviť ani nasledujúce ráno, pretože je tvojou súčasťou. Takáto láska je úžasná, ale aj na nej treba pracovať, lebo sa kedykoľvek môže stratiť. Vždy je to len o vás dvoch a snahe, ktorú dokážete vynaložiť na niečo spoločné. Tieto rady vám pomôžu, aby ste sa každý deň opäť zamilovali jeden do druhého.

6 rád ako sa každý deň znovu zamilovať

Komunikácia

Samozrejme, že otvorená a úprimná komunikácia je základom každého silného vzťahu. Diskutujte o svojich pocitoch, túžbach a očakávaniach. To, že svojho partnera budeš počúvať, mu zároveň ukazuje tvoj záujem a rešpekt. Nie je nič krajšie, ako keď si na seba denne nájdete čas a dokážete sa o všetkom porozprávať.

Láska potrebuje niekedy pomôcť: Rady ako sa každý deň znovu zamiluješ
zdroj: Unsplash/Brooke Winters

Spoločný čas

Trávenie kvalitného času spolu, môže pomôcť znovuobjaviť to, čo ste na sebe pôvodne milovali. Možno už ste tak zabehnutí vo svojom kolobehu, že nemáte čas na nič, pri čom ste tam jeden pre druhého. Strávte spolu viac voľných okamihov, aby ste si ozrejmili, že sa nič nezmenilo, len jednoducho práca je práca a niekedy je toho na vás veľa.

Vzájomná podpora

Podporujte sa navzájom vo vašich individuálnych cieľoch a záujmoch. Občas sa stáva, že partneri sú tak zahľadení na svoj vlastný úspech a kariérny rast, že úplne zabúdajú na toho druhého. A pritom niekedy stačí tak málo na to, aby sa vám obom darilo. Ak tam pre seba budete, tak mi môžeš veriť, že to je to najcennejšie, čo môžete urobiť.

Prekvapenia a spontánnosť

Malé prekvapenia alebo spontánne výlety môžu priniesť novú energiu do vzťahu. Určite, už väčšinu času trávite len doma pred televíziou a už si ani nepamätáš, kedy ste niečo podnikli spoločne. Tak, ako predtým, kedy ste len pobalili kufre a išli do neznáma. Práve toto dobrodružstvo a nezávislosť vám môže pomôcť, aby ste opäť cítili to, čo predtým, lebo aj o tom je láska.

Láska potrebuje niekedy pomôcť: Rady ako sa každý deň znovu zamiluješ
zdroj: Unsplash/Priscilla Du Preez 🇨🇦

Vytvorte si niečo vlastné

Vytvorte si malé rituály, ktoré pravidelne absolvujte spolu. Alebo si napíšte zoznam vecí, ktoré by ste chceli zažiť. Na každý deň si naplánujte aspoň malú aktivitu, ktorá vás poteší. Prípadne, aby ste vložili do toho tajomno, urobte si každý svoj list zvlášť, aby ste sa mohli o to viac prekvapiť, čo ste si nachystali. Nemusí to byť nič veľké. Ide len o vzrušenie, ktoré medzi seba opäť naženiete.

Oceňovanie

Vyjadruj mu vďaku a ocenenie za to, čo robí pre váš vzťah. Povedz mu, ako veľmi si ho vážiš a vieš, že práve on je ten chýbajúci kúsok k tvojej polovičke. Skús si sama niekedy prezrieť staré fotky a uvidíš, akým progresom ste za ten čas prešli a potom mu o tom povedz. Zaspomínajte si a navzájom si vyjadrite poďakovanie. Pretože vzťah bez spoločného rastu a podpory nie je možný.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating