Photo by lucas souza from Pexels

Láska je krásna, no predovšetkým neskrotná. Preto by si sa nemala príliš rýchlo naviazať na svoj nový objav, ktorý ešte úplne nepoznáš. Práve toto namotanie sa ti nakoniec môže spôsobiť najväčšie sklamanie. Portál Bolde, Huffpost a Thought catalog uviedli dôvody, prečo by si si mala dať dole ružové okuliare.

Nebuď snílek

Je dôležité, aby sme v živote snívali a plánovali čosi do budúcna. Napríklad kariérny rast, odsťahovanie sa, kúpu auta a pod. Lenže pri vzťahoch to je komplikovanejšie. Iste, ak máš partnera, s ktorým by si si raz chcela založiť rodinu, treba sa o tom rozprávať. No ak si iba spoznala niekoho nového, nepremýšľaj hneď nad svadobným make-upom a počtom hostí.

Nefantazíruj, nepredstavuj si čarovné situácie ako z romantických filmov, pretože práve kvôli tomu sa v tebe vytvárajú očakávania. Pričom realita môže byť úplne iná. Toto je jeden z mnohých signálov, že sa dokážeš naviazať príliš rýchlo.

Nezabúdaj na vlastný život

Je vzrušujúce, keď ti vstúpi do života niekto nový a zrazu máš všetku pozornosť a chválu, po ktorej si tak veľmi túžila. Avšak za žiadnych okolností nedovoľ, aby ťa ovládali emócie. Zlož si ružové okuliare a rozhodne nedávaj danú osobu do centra svojej pozornosti.

Neodkladaj kvôli nemu vlastné povinnosti a plány. Ako dlho ho poznáš? Neplánuj, nerúť sa do všetkého rýchlosťou svetla a buď nohami pri zemi. V rebríčku tvojich hodnôt by mala byť na prvom mieste jediná osoba – TY.

Nesnaž sa urýchliť veci

Proces spoznávania sa je dlhý a ako je zvykom, na začiatku je všetko ako z rozprávky. Na dotyčnej osobe vidíš iba samé dobré veci a ak by sa aj vyskytlo niečo znepokojujúce, nevenuješ tomu veľa pozornosti. Chyba. Samozrejme, nikto nie je dokonalý. Ani muži, ani ženy. No nemala by si od začiatku hneď lietať v oblakoch.

V prvom rade by si ho mala riadne spoznať a potom uvažovať nad vážnym vzťahom. Preto, ak stále chodíte von a vaše stretnutia sú v príjemnej atmosfére a nedostali ste sa ešte k vášmu spoločnému smerovaniu, nechaj to tak. Netlač na pílu a čo sa má stať, sa stane.

Iba ty si zodpovedná za svoje šťastie

Zapamätaj si jednu vec. V živote budeš šťastná vďaka sebe a vlastným rozhodnutiam. Preto nedávaj túto ťažkú úlohu na plecia niekoho iného. Áno, láska je krásna, ale rovnako aj ťažká. Myslíš, že sa teda oplatí čakať na muža, ktorý ti splní všetko, po čom túžiš? Nie. Buď zodpovedná sama za seba.

Zaľúb sa do vlastného životného smerovania a vedz, že práve vtedy to príde. Nájde si ťa niekto, komu budeš môcť hovoriť o všetkých tvojich radostiach a trápeniach a zostane pri tebe. Najprv však musíš byť nezávislá.

Nehľadaj v každom TOHO pravého

Keď ti vstúpi do života niekto nový, neznamená to, že v ňom aj zostane. Možno ťa má iba čosi naučiť a následne odísť. Preto by si nemala na každého hľadieť ako na svojho princa na bielom koni. Vytvára to v tebe ďalšie zbytočné očakávania a o to ťažšie by si sa z toho zotavovala.

Buď trpezlivá, drž sa vlastných hodnôt a neznižuj sa pod svoje štandardy. Ak ti do života vstúpi „ten pravý“, spoznáš to a vtedy budeš presne vedieť, prečo to nevyšlo s tými predchádzajúcimi a budeš vďačná za všetky skúsenosti.

Nelipni na nikoho pozornosti

Každá z nás chce cítiť lásku. Komu by sa nepáčil dotyk nehy, pocit, že niekto pri nás naozaj stojí? Lenže presne kvôli tomu sa rýchlo uchyľujeme do vzťahu. Týka sa to aj mužov a žien. Je to ten pocit, ktorý nám nahovára, že budeme šťastní len vďaka pozornosti druhej osoby. Chyba. Takto to nefunguje.

Ako sme uviedli vyššie, si zodpovedná sama za seba a to, ako sa budeš mať v živote závisí len od teba. Neprenášaj toto bremeno na nikoho iného. Nestriehni po láske. To by z teba mohlo spraviť zúfalú ženu a taká si naozaj nezíska muža s vysokými hodnotami. Buď šťastná aj single. Vďaka tomu pochopíš všetko.

Zdroj: Bolde, Huffpost a Thought catalog

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating