pexels.com

Viem, aká je dnešná doba. Ľudia milujú svoju slobodu, na čom by nebolo nič zlé, keby mali na mieste svoje svedomie. Myslím, že nie len veľa žien, ale aj mužov sa už stretlo s takzvanými vzťahmi – nevzťahmi.

Vzťah-nevzťah by som charakterizovala ako stretávanie sa dvoch ľudí, ktorým je spolu fajn, majú sa o čom baviť, priťahujú sa navzájom, žijú spolu intímne a tam to končí. Ak by si niekde hľadala hlbší záujem a nejaké city, hľadáš márne. V respektíve ich často nájdeš len u jedného z nich.

Títo ľudia sa totiž nezaujímajú o to, ako sa ten druhý v skutočností má. Nechcú spoznať jeho rodinu a jeho priateľov, pretože to by znamenalo určitý záväzok. Nepotrebujú byť s tým druhým dennodenne v kontakte, pretože si nechcú vytvoriť žiadne puto.

Títo ľudia svojich „partnerov – nepatrnerov“ využívajú na dlhé chvíle, na zvýšenie svojho sebavedomia a zahnanie nudy. A to nie je vzťah, to je využívanie. Využívajú city druhých len preto, aby sa cítili lepšie, pričom zabúdajú na akúsi zodpovednosť, voči osobe, s ktorou sa zaplietli.

Takýmto ľudom nezáleží na tom, či niekomu svojim správaním ublížia alebo nie, v lepšom prípade sa tvária, že to nevidia/ nevedia. A ak už začne prihárať, a druhý vyjadrí svoje city, najlepším manévrom je vypariť sa z jeho života. Jediné, čo po sebe zanechá je prázdno. A ty si až vtedy uvedomíš, že vzťah ktorý si mala, sa vzťahom nikdy nazvať nedal.

A potom príde človek, s ktorým bude všetko iné. Človek, ktorý ti ukáže, čo znamená niekoho milovať. Človek, pri ktorom ani na moment nezapochybuješ o tom, aké má s tebou úmysly, pretože ťa bude zapájať do svojho života. Bude rád, že ste spolu a nebude mať najmenší problém priznať sa k tebe pred celým svetom. Bude ťa chcieť predstaviť svojim priateľom a zároveň bude túžiť byť súčasťou tvojho života.

Tento človek, prejaví nefalšovaný záujem a to aj vo chvíľach, kedy nebudeš najkrajšia, najmúdrejšia, v najlepšej forme. Bude pri tebe stáť aj vo chvíľach, kedy by človek, ktorý ťa využíval už dávno odišiel. A presne vtedy si uvedomíš hodnotu skutočnej lásky, prestaneš ju viniť za všetky zlé veci, ktoré ti kedy urobila, pretože to nebola láska, ale využívanie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating