unsplash.com

Celý ten čas. Ten rok a pol odkedy som sa zamilovala a odkedy sme už ,,oficiálne,, neboli spolu som si kládla otázku : ,,Čím si bol v mojom živote?,, Testom, trestom alebo darom?

Testom? Premýšľala som, čo za test si mohol byť. Test, či vydržím a odolám pokušeniu? Alebo test, či skutočne milujem? Či dokážem kvôli láske k tebe všetko obetovať?

Trestom? Trestom zato, že som len človek, a tak ako mnohí tak aj ja som nechtiac zlomila srdcia, a karma mi to vracia? Trestom zato, že som zabudla popri láske k tebe milovať všetkých ostatných? Trestom za to, že si bol mojím vesmírom a svet okolo zanikol?

Darom? Áno, darom. Bol si a zostaneš pre mňa darom. Čím iným by si mohol byť? Len vďaka tebe som našla samú seba. Zistila som, aké je krásne milovať. Aké krásne je milovať bezpodmienečne, bez čakania čohokoľvek od lásky, len tak proste milovať. Dávať. No najprv som sa musela stratiť, musela som stratiť samú seba, ľudí, miesta, city, slzy.. všetko. Musela som stratiť všetko, aby som všetko nové našla. A ja ti zato ďakujem.

Purchase this image at https://www.stocksy.com/1233904 pinterest.com

Naučil si ma trpezlivosti. Mňa. Človeka, ktorý chcel všetko hneď, teraz. Naučil si ma čakať, dúfať, veriť.. A ja som čakala, dúfala a verila a teraz som ti zato všetko vďačná.

Naučil si ma milovať svojich blízkych. Áno. Vždy, keď som ťa videla s tvojou samotou, ktorú si si sám vybral, vždy ma to viac približovalo k mojim najbližším. Ďakujem.

Naučil si ma, že peniazom dávajú ľudia pridanú hodnotu. Vždy, keď som ťa videla ospevovať krásu, či bohatstvo, uvedomovala som si, aký si povrchný a akí sme rozdielni. Ďakujem, vďaka tebe som zmenila priority.

Naučil si ma, že známi a priatelia je veľký rozdiel. Keď tebe napísali ,, známi,, že niečo potrebujú a mňa hľadali priatelia, lebo chceli byť so mnou. Ďakujem, uvedomila som si, aké šťastie ma postretlo, že mám týchto ľudí.

Ďakujem ti za tie slová plné hnevu, pretože vďaka nim som pochopila, že najviac ponížení sú tí, čo ponižujú.

Ďakujem ti za to, že si mi ukázal, aký je rozdiel medzi vášňou a láskou. Láska dáva a vášeň len berie.

Ďakujem ti za každú slzu, ktorú si mi neutrel, naučil si ma žiť bez teba, a spravil si ma silnejšou.

Ďakujem ti, za to, že si ma nemiloval, pretože práve vďaka tomu viem, že keď príde láska takéto to nebude.

Ďakujem, že si bol súčasťou môjho života.

Mojím darom. Odpúšťam sama sebe a odpúšťam aj tebe.

Vždy budeš mať miesto v mojom srdci, pretože si bol môj Dar od Boha.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating