Photo by João Jesus from Pexels

Vidíš viacero svojich kamarátok, ako sú na pohľad šťastne zadané? Neustále rozprávajú o tom, čo ich mužský miláčik nového vyviedol a teba to môže vnútorne škrieť. Ale neboj sa. Byť single mám mnohé výhody a určite si zažila situácie, kedy sa ti to potvrdilo. Vzťah nie je len o šťastí a povedzme si úprimne, muži nás dokážu niekedy poriadne vytočiť. Portál Msn, Bustle a Inspiring tips uviedli, prečo sa ti zíde byť slobodná.

Potrebuješ reštart? Zbaľ si kufre a vypadni

Svet je tak obrovský, že by bola škoda nechať sa v cestovaní obmedzovať len kvôli tomu, že si to tvoj partner neželá. Vždy sa však dá vytvoriť nejaký kompromis. Ak sa ale nepotrebuješ naťahovať s takýmito problémami, potom buď naozaj rada, že si single. Z minúty na minútu si pokojne môžeš kúpiť lacné letenky a vyraziť konečne do sveta. Máš možnosť dostať sa na miesta, ktoré si vždy chcela navštíviť. Čo je na tom najlepšie? Nemusíš sa nikomu prispôsobovať, od nikoho si pýtať povolenie.

Konečne sa sústredíš viac na seba

Si totálne voľná. Je úplne na tebe, čo budeš robiť dnes, zajtra alebo o mesiac. Sama rozhoduješ o svojej budúcnosti, plánoch, záujmoch alebo výzore. Chceš si dať do vlasov všetky farby sveta? Choď do toho, ak sa ti to páči. Nepotrebuješ sa radiť s nikým iným okrem seba.

Zároveň sa môžeš venovať tomu, čomu zadaní ľudia až tak nie. Kedykoľvek a na ako dlho môžeš ísť von so svojimi najbližšími kamarátkami. Máš tu nespočetne veľa možností, ako si zlepšiť život a spraviť sa tak šťastnou. Je to každého osobná vec, či preferuje byť single alebo zadaná. Ak však potrebuješ chvíľu oddych a trošku si užiť, tak ani táto voľnosť nie je vôbec zlá.

Flirt nikdy neuškodí

Aj keď momentálne nechceš a nevyhľadávaš vzťah, jemné provokatívne slová vždy potešia. Ktorej by sa nepáčili komplimenty chlapov, ktorí doslova po nás šalejú? Zadaní ľudia takto nemajú možnosť flirtovať. Teda majú, ale mohlo by to mať vážne následky. Preto, ak máš s kým a máš odvážnu náladu, koketuj. Sem-tam to skutočne potrebujeme.

Zároveň tak máš väčšiu možnosť nájsť svojho ideálneho partnera. Hoci by to mohlo iba začať jemným flirtom, nikde nie je vylúčené, že by to nemohlo prerásť do niečoho hlbšieho. Niekedy sa oplatí dlhšie čakať. Keď sa dáš dokopy s tým nesprávnym človekom, mohlo by to so sebou niesť iba veľa bolesti. Každopádne nás to malo niečo určite naučiť. Ale nechaj sa teraz unášať prúdom a čo má prísť, príde.

Sama sebe pánom

Si sebavedomá žena a vždy ti záležalo na tvojej kariére. Nemusí byť najlepšia na svete, ale chceš byť na sebe patrične hrdá. Vzťah by ťa práve kvôli tomu mohol brzdiť. Ako single lady máš možnosť neustále pracovať na svojom rozvoji a dosahovať stanovené ciele.

Zároveň nemáš na sebe toľko povinností a si zodpovedná iba sama za seba. Nemusíš sa nikomu prispôsobovať a vieš si určiť, s kým chceš tráviť čas. Partnerstvo nie je na škodu. Určite nie. Keď však naozaj cítiš potrebu pracovať na sebe a nemať navyše ďalšie povinnosti, potom je toto správna cesta. Môže byť samozrejme dočasná. Je na tebe, koho si pustíš do života.

Šetrenie je lepšie a míňaš energiu na správne veci

Konečne si nepotrebuješ výplatu naplánovať do posledného centu, pretože ti zostane nejaká rezerva. Potešiť partnera darčekom je krásne. Je to milé gesto lásky, lenže niekedy veľmi drahé. Preto, ak si single, máš určite väčšiu šancu ušetriť peniaze a začneš míňať niečo iné.

Môžeš sa venovať svojej rodine a budeš s ňou tváriť viac času. Vždy sa dajú vzťahy medzi vami zlepšiť a nikto z nás už nebude mladší. Preto, ak si sa predtým nestíhala toľko venovať svojim blízkym kvôli partnerovi, teraz máš príležitosť to napraviť.

Totálne nezávislá a sama sebou

Dokáž samej sebe, že si schopná poriadne sa postarať o svoj život. Nepotrebuješ nikoho, aby ťa obskakoval. Rovnako sa ti tým aj zvyšuje sebavedomie. Lenže to neznamená, že by si mala na chlapov úplne zanevrieť. Je dôležité, aby si si tu uvedomila vlastnú nezávislosť a bola šťastná aj, keď si slobodná. Neskôr určite nájdeš niekoho, komu sa budeš môcť zveriť s týmito citmi.

Zdroj: Msn, Bustle a Inspiring tips

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating