Our time is limited, so don’t waste it living someone else’s life.

– Steve Jobs

Sme študenti. Sme teenageri. Sme dcéry a synovia. Sme kamaráti, priatelia.

V tomto svete, na planéte, ktorá dostala meno Zem, sme my, ľudia, dostali dar. Tým darom, je život.  Život, v ktorom zohrávame veľa úloh. Raz sme neposlušnými deťmi, inokedy zase výbornými študentmi. Niekedy máme byť vzormi, pre našich mladších súrodencov a inokedy sme tými mladšími súrodencami práve my. Musíme sa rozhodovať, každý deň  zvládať všetky naše úlohy. Meníme masky zo sekundy na sekundu. Prezliekame sa do kostýmov podľa toho, čo si daná situácia vyžaduje. Sme tak zaneprázdnení tým dokonalým životom, a dokonalou predstavou o dnešnej kráse, že zabúdame na ten skutočný život a na to, čo je naozaj dôležité. Každý deň bojujeme s novými situáciami, ktoré nám život prinesie. Stále zápasíme so zlom sediacim na našich pleciach. Sme v neustálom, temnom strese.

Má to však byť takto? Je v našich osudoch napísané, že máme život prežívať takýmto spôsobom? Sme násťroční, prečo by sme mali život spoznávať práve po jeho najtmavších stránkach? Kde nastala chyba, že sa už v tak mladom veku, musíme trápiť, a čeliť nepriazni osudu?

Je to ťažké, no máme možnosť s tým niečo urobiť. Všetci máme šancu, tú prázdnotu premeniť na prach.

Besties 💕 @travel_inhershoes @lisahomsy via @blondesandcookies

A post shared by Fashion_magazine (@fashion_inspoz) on

Jednou z hlavných vecí, ktoré musíme urobiť, je robiť presne tie veci, ktoré nás desia zo všetkého najviac. Musíme sa naučiť získať kontrolu nad naším strachom. Strachu je treba čeliť. Postaviť sa pred neho zoči voči a ukázať mu, kto je tu pánom. Nenechaj ho, aby riadil tvoj život. Je tvoj, a len ty ho môžeš zmeniť. Nepočúvaj nikoho. Nevšímaj si nikoho. Rob to, čo chceš, ži tak, ako chceš. Obliekaj sa ako chceš. Jedz čo chceš, kedy chceš a koľko chceš. Ži SVOJ život tak, ako ťa v danej chvíli napadne. Nehľaď na dokonalosť tak, ako ju vidia ostatní. Každý nejako vyzeráme, každý z nás sa správame inak, rozprávame inak, myslíme inak. Cítime a prežívame veci inak. Nikto z nás, sa nikdy nebude podobať na niekoho iného. Nikto nemôže dosiahnuť niekoho dokonalosť, pretože sme všetci dokonalí tou svojou jedinečnosťou. Nepozeraj sa na to, čo bude zajtra. Nestresuj sa preto, čo môže prísť. Neži v minulosti, neži ani  budúcnosti. Nezaoberaj sa tým čo bolo, alebo čo bude. Žiješ tu a teraz, znič osud, ktorý ti napísal niekto iný. Prepíš jeho riadky. Vezmi život do vlastných rúk, a napíš svoje verše ty sám. Daj svojmu životu rytmus, ktorý sa páči tebe. Vytvor si vlastnú melódiu života. Takú, ktorá znova prebudí tvoje srdce k životu.

Možno tým, ktorí to v živote nemáme ľahké, ktorí si neprechádzame ružovou záhradou, ale skôr čiernym lesom, priniesol život mnoho pádov. Milión rán a tisíce nožov zabodnutých nie len do chrbta. Tí, ktorí sme mali čierne myšlienky a chvíle, kedy sme necítili život a mali strach z toho, že sme nevedeli ako ďalej, stratili sme zmysel života a hľadali sa niekde priestore, kde sa zastavil čas, máme obavy z toho, že zase niečo zlyhá. V živote je to tak. Tá známa fráza, že raz si hore a raz si dole, je tak neskutočne pravdivá. No musíme sa postaviť na vlastné nohy, odraziť sa a oddeliť sa od parazitov, ktoré nás stále ťahajú na dol. Každú sekundu však máme čas, chytiť sa záchranného lasa, ktoré nás vytiahne.

Uvedomuješ si vôbec, akú výhru si dostal/a v deň tvojho narodenia?  Život je niečo, čo nedostane každý. Musíme byť výnimoční, keď sme ho dostali práve my, ty a ja. Zastav sa na sekundu, zatvor oči, pomaly sa nadýchni a potom vydýchni. Vnímaj to. Vnímaj ako dýchaš, vnímaj zvuky okolo teba. Vône, svetlo, tmu, teplo či chlad. Nechaj vánok, nech pohladí tvoju tvár. Dovoľ vtáčikom, aby zaniesli svoje hlasy do tvojich uší. Dovoľ dažďu bubnovať na tvoju tvár a mravcom štekliť tvoju pokožku. Dovoľ kvetinám rozvoniavať tvoj byt či izbu. Vpusti tajomnú prírodu do svojho vnútra. Rozmaznávaj ho, rozmaznávaj seba. Dopraj si všetko po čom túžiš. Cestuj, spievaj si, kresli. Rob všetko to, čo ťa baví. Zabávaj sa s priateľmi, nájdi si čas na rodinu. Študuj. A to hlavné, nezabudni žiť. Hoci to nie je ľahké, život stojí za to. Nezabúdaj, že v ničom nie si sám. Možno to tak nevyzerá, ale sme v tom spolu. Sme teenageri, pomáhajme si navzájom.

The road to recovery will not always be easy, but I will take i tone say at a time, focusing on the moments I’ve dreamed about for so long.

-Amanda Lindhout

ZDROJ: https://www.brainyquote.com/quotes/amanda_lindhout_611965?src=t_recovery

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.