Korčuľovanie na kolieskových korčuliach je aeróbna športová aktivita. Tvojej mysli poskytne oddych a ak jej budeš venovať dostatok času, dokáže krásne vyformovať aj tvoju postavu.

Korčuľovanie ako vytrvalostná aktivita

Aby si na svojej postave začala vidieť výsledky, na korčule sa vyber aspoň 3-krát do týždňa. Nezabúdaj predtým ani na rozcvičku – zminimalizuješ riziko zranenia a predídeš svalovke. Ak s korčuľovaním iba začínaš, zo začiatku postačí aj 20 minút intenzívneho korčuľovania denne. Potom čas predĺž na minimálne trištvrte hodiny. Za hodinu intenzívneho korčuľovania dokážeš spáliť až 600 kalórií, ale je potrebné udržiavať určité tempo.

watchfit.com

Ak túžiš mať silné nohy, korčuľovanie ti môže pomôcť. Pri korčuľovaní najviac posilníš sedací sval, štvorhlavý sval stehna, svaly predkolenia, priťahovače stehna, chrbtové svaly a priamy brušný sval. Super výhodou je to, že šetrí kĺby pretože pri ňom nedochádza k prudkým otrasom. Tréningy na kolieskových korčuliach priaznivo pôsobia aj na dýchaciu sústavu a posilňujú srdcovo-cievny systém. Dokonca vedia pomôcť ľuďom s vysokým tlakom, pretože krvný tlak znižujú.

Foto: s-media-cache-ak0.pinimg.com

Korčuľovanie ako relax

Ak ešte nie si skúsená korčuliarka a chceš sa vyhnúť pádom, nájdi si kvalitnú asfaltovú cestu bez kamienkov. Ideálny pre teba môže byť aj cyklistický chodník. Nikdy nezabúdaj na prilbu na hlavu a taktiež kolenné a lakťové chrániče. Buď vždy opatrná, zo začiatku si budeš musieť osvojiť správnu techniku jazdy. Podstatné je vedieť bezpečne zabrzdiť. Ak si nie si istá, popros o pomoc kamaráta alebo kamarátku.

Keď nadobudneš určité zručnosti, korčuľovanie sa pre teba stane zábavou a oddychom zároveň. Ak sa budeš korčuľovať v lete, pekné opálenie sa stane pridanou hodnotou.

Získaš radosť z pohybu čo istotne prispeje k pocitu tvojej spokojnosti. Efektívne využiješ voľný čas a budeš mať super pocit, že si urobila niečo pre svoje telo a dušu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness