Žena na pláži

Už ani netušíš, či ťa to to robí nahnevanou, žiarlivou alebo sklamanou. Či už ideš po ulici alebo si otvoríš sociálne siete, z každej strany sa na teba valia dôkazy, že všetci žijú svoj dokonalý život, len ty nie. Dovolenky, dobré jedlo, skvelá partia v práci, krásny domov a v ňom milujúca polovička. Beznádejne si vydýchneš.

Majú to, po čom túžiš aj ty. Len nechápeš, ako je možné, že im bolo dopriate, zatiaľ čo ty sa valíš životom ako tornádo sklamaní, problémov a musíš so sebou vziať do víru nejednu prekážku, ktorá ti stála v ceste. Nie si spokojná, keď sa pozrieš do zrkadla a ľudia v tvojom okolí v tebe vyvolávajú pocit menejcennosti. V čom si horšia ako ostatní?

Dokonalý život je len ilúzia

Zabúdaš však, že žiješ vo svete, kedy nemôžeš ničomu veriť. Všetky tie usmiate tváre a perfektné posty sú len na okamih. Ty netušíš, čo sa deje za dverami bytu toho páru, ktorý pôsobí ako z katalógu. Netušíš, ako veľmi sa trápi modelka, ktorá ukazuje na Instagrame top postavičku, zatiaľ čo si kvôli diétam privolala zdravotné problémy. Ľudia ostatným ukazujú len to najlepšie, to, čo uznajú za vhodné.

Veď aj ty sa vieš usmiať, hodiť selfíčko na internet a pritom doma každý deň plakať, pretože sa ti v ničom nedarí. Nikto z nás nepôjde na kávu s bývalými spolužiakmi, aby pred nimi plakal a sťažoval sa. Každý vytiahne len tie najlepšie historky a bude sa tváriť, ako dobre sa mu darí. Pamätaj, že za každým úsmevom sa skrývajú aj slzy. Za každým úspechom vypotená krv. Za každou láskou niekoľkokrát zlomené srdce.

Dokonalý život budeš mať vtedy, keď ho pevne uchopíš do rúk a spravíš všetko pre to, aby si bola naozaj spokojná ty sama. Vo svojom vnútri. Až potom sa môže rozžiariť aj všetko okolo teba. Nepozeraj na iných, upriam zrak na svoje vlastné ciele a sny. Ver, že sa k nim raz dostaneš.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife