Vitamín C tvojej pleti môže uškodiť: Toto je 6 mýtov, ktoré sú s ním spojené
BeautyStarostlivosť o pleťProdukty, ktoré obsahujú vitamíny C nie sú rovnaké – napríklad make-up tinted sérum s obsahom tohto vitamínu má iné vlastnosti ako čisté sérum s jeho obsahom. Prejavuje sa to najmä v účinkoch produktu, ktoré na sebe zbadáš už po pár týždňoch. Taktiež to zistíš, ak si prečítaš zloženia jednotlivých produktov.
Vitamín C má záruku
Ako každý produkt či potravina, iste má záručnú dobu (dátum, po ktorom už výrobok nie je vhodné aplikovať na tvár).
Produkt, o ktorom sa rozprávame, zvykne rýchlo oxidovať. Je to jeho vlastnosť, preto sa netreba riadiť dátumom, ale známkami oxidácie. Sérum s vitamínom C najviac vydrží v tmavej fľaštičke s pumpičkou, naopak najrýchlejšie zoxiduje v klasickej priehľadnej fľaštičke s pipetou.
Je potrebné tiež skladovanie na úplne suchom a tmavom mieste – čiže ak ho máš v kúpeľni, rýchlo to zmeň.
Na poradí nezáleží
Ako načrtol aj portál Kiehls, kyselina L-askorbová sa na pleť nanáša po toneri. Má svoje poradie preto, aby aj účinky boli viditeľné čo najskôr. Zvyčajne sa používa jedenkrát denne.
Väčší pozor si treba dávať pri zaradení AHA, BHA kyselín a retinolu do tvojej rutiny. Vitamín C a retinol nie sú dobrá dvojica a všetky ďalšie vymenované látky môžu zapríčiniť veľmi nepríjemnú iritáciu pokožky.
A ak sa o svoju pleť aj napriek všetkému staráš ukážkovo, no nevidíš zlepšenie, TIETO produkty by si asi tiež mala prestať používať, pretože ti zrejme škodia.
Zdroj: Kiehls