Pexels/Pikx By Panther

Trápia ťa vyrážky, upchaté póry, suchá alebo citlivá pleť? Nezlepšuje sa to aj napriek tomu, že používaš vhodnú kozmetiku pre svoj typ pleti a dávaš si dokonca pozor aj na škodlivé zložky, ktoré by tvoje produkty nemali obsahovať? Niekedy za to môžu aj úplné maličkosti, ktoré prehliadame.

Nasledovné 4 činnosti ti odporúčame robiť naozaj pravidelne každý týždeň. Keď zistíš, o čo ide, pravdepodobne pochopíš, prečo máš problémy s pleťou. Pretože tieto veci jednoducho nerobíš tak často, ako by sa mali.

Výmena obliečky

Ako často meníš svoje posteľné obliečky? Ideálne by sme to mali robiť každý týždeň. Dôvod je jednoduchý. Predovšetkým na vankúši ostáva množstvo odumretých buniek, mastnoty z nočných krémov a podobne. Keď sa tieto veci znovu dostanú na tvoju pleť, nespôsobia nič dobré.

Vyčistenie štetcov

Úprimne, ako často čistíš svoje štetce? Ak je to menej často ako za týždeň, mala by si to napraviť. V našom predošlom článku dokonca nájdeš užitočné tipy na ľahké a rýchle vyčistenie štetcov.

Exfoliácia

Raz za týždeň by si svojej pleti mala dopriať aj exfoliáciu v podobe peelingu. Pravidelný peeling raz za týždeň dodá tvojej pleti rozžiarený vzhľad a bude pôsobiť mladšie. Vďaka peelingu sa do pleti lepšie absorbujú aj produkty, ktoré potom použiješ.

Pri peelingu rob jemné pohyby a nedrhni si tvár tak, ako keby si ju chcela zničiť. Tak by si si mohla ešte viac uškodiť.

Maska na tvár

Aby si svoju pleť poriadne vyživila, určite nezabúdaj na použitie masky. Tú si dokonca môžeš pokojne dopriať aj dvakrát týždenne. Nezabudni používať masku určenú na tvoj typ pleti.

Ak tieto 4 činnosti zaradíš do svojej beauty rutiny, uvidíš, že časom sa dostavia želané výsledky. 

Niekedy však môže ísť o vážnejší problém, ktorý treba konzultovať s odborníkmi z oblasti zdravia a krásy. Ak potrebuješ pomôcť, TU nájdeš okrem odborného poradenstva aj iné cenné rady, ktoré sa oplatí vyskúšať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty