unsplash.com

Aj ty bojuješ s akné? Vystriedala si množstvo kozmetických prípravkov a stále nič?

Problém totiž môže byť aj niekde inde. A to práve v tom, čo ješ! Tieto potraviny radšej nejedz, obmedz na minimum alebo nahraď kvalitnou či zdravšou alternatívou.

1. Džúsy

V dobrej viere si vymenila sýtené bublinkové nápoje za džúsy, avšak nie je to až také zdravé rozhodnutie, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Balené džúsy obsahujú takmer také veľké množstvo cukru ako klasická kola. To môže viesť k tomu, že tvoja pleť vyzerá začervenane a sucho. Ak miluješ džúsy, daj radšej prednosť smoothie. Tie si vieš odšťaviť pomocou odšťavovača aj sama doma.

zdroj: unsplash.com

2. Výrobky z mäsa

Párky, salámy, šunky, klobásy, mleté mäso a iné spracované výrobky obsahujú veľa sodíka a soli. Vďaka dusičnanom sa ti narúša tvorba kolagénu, ktorý udržiava našu pleť vypnutú a bez vrások.

3. Cereálie

Najobľúbenjšie cereálie z našich detských čias, vôbec nie sú také zdravé, ako si si myslela. Niektoré ingrediencie sú geneticky modifikované a môžu zapríčiniť svrbenie pokožky, vyvolať alergické reakcie alebo spôsobiť tvorbu akné. Nehovoriac o tom, že cereálie obsahujú veľké množstvo cukru.

4. Mliečne produkty

V kravskom mlieku sa nachádza rastový hormón, vďaka ktorému bude tvoja pleť vytvárať viac mazu. Z normálnej pleti sa zrazu stane mastná, čo je už len kúsok od toho, aby sa ti začali tvoriť nepekné vyrážky. Nielen, že si môžeš vypestovať akné, ale aj ekzémy.

zdroj: unsplash.com

5. Sushi

Vedela si, že vďaka veľmi častej konzumácii sushi sa ti bude tvoriť viac vrások, najmä v okolí očí? Táto obľúbená pochúťka pochádzajúca z Japonska totiž obsahuje veľké množstvo soli, ktorá vysušuje pokožku. Na tvári ti môžu pribudnúť aj boľavé a začervenané vyrážky.

6. Fast food

Časté návštevy rýchleho občerstvenia neprospievajú nielen tvojej postave, ale ani tvojej pleti. Obsahujú veľmi veľa kalórií, tuku a rafinovaných cukrov. Jedlá ako burgre, nugetky, hranolčeky či presladené zmrzliny a ľadové kávy zhoršujú stav pleti a tiež podporujú tvorbu nových vyrážok.

7. Alkohol

Doktorka Michella Bolder tvrdí, že pitie alkoholu je jedna z najhorších vecí, ktoré môžeš urobiť svojej pleti. Prvý problém, ktorý spôsobí pitie drinkov, je narušenie hladiny hormónov v tele. To vedie k zvýšenej tvorbe akné. Organizmus je dehydrovaný. A následok? Budeš mať suchú a šupinatú pleť.

zdroj: unsplash.com

Zdroj: healthline.com, YouTube.com/BRIGHT SIDE

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty