čo škodí pleti najviac

Nedostatok spánku

Spánok je kľúčovým faktorom pre obnovu a regeneráciu pleti. Počas spánku sa telo zbavuje toxínov a obnovuje sa kolagén, čo je zásadné pre zachovanie mladistvého vzhľadu pleti. Nedostatočný spánok môže spôsobiť tmavé kruhy pod očami, opuchy a unavený vzhľad. Snaž sa dodržiavať pravidelný spánkový režim a zabezpeč si aspoň 7-8 hodín spánku denne.

Stres a emocionálny tlak

Stres má negatívny vplyv na celé telo, vrátane pokožky. Počas stresových situácií sa v tele uvoľňujú hormóny, ktoré môžu spôsobiť zvýšenú tvorbu kožného mazu a prispievať k vzniku akné. Okrem toho sa pri stresových situáciách môžeme dopúšťať nevhodných návykov, ako je časté dotýkanie sa tváre, čo môže tiež zhoršiť stav pleti. Snaž sa zvládať stres pomocou relaxačných techník, meditácie alebo cvičenia.

Ako poraziť stres?
zdroj: Pexels/Anna Shvets

Nadmerné používanie kozmetiky

Mnohé ženy milujú kozmetiku a rady experimentujú s rôznymi produktmi, no nadmerné používanie kozmetiky môže spôsobiť podráždenie a začervenanie pokožky. Ak máš citlivú pleť, snaž sa používať čo najjednoduchšiu skincare rutinu a vyhýbaj sa agresívnym chemikáliám.

Nedostatočná hydratácia

Dostatočná hydratácia je základom pre zdravú a krásnu pleť. Nedostatok vody môže spôsobiť suchosť, šupinky a podráždenie pokožky. Preto vypi aspoň 8 pohárov vody denne a priamou aplikáciou hydratačných krémov udržiavať pleť hydratovanú a pružnú.

Pamätaj, že krása prichádza zvnútra, a preto sa staraj nielen o svoju pokožku zvonka, ale aj o svoje telo a dušu. Dbaj na zdravý životný štýl, vyváženú stravu, dostatočný spánok a vyhni sa nevhodným návykom. Tvoja pleť ti za to poďakuje žiarivým a zdravým vzhľadom.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty