čo škodí pleti najviac

Krásna a zdravá pleť je snom každej ženy. No často si nevšímame, že niektoré návyky a faktory v našom každodennom živote môžu mať negatívny vplyv na vzhľad a zdravie našej pleti. V tomto článku sa pozrieme na 7 vecí, ktoré pleti najviac škodia a vôbec si to neuvedomujeme.

Mala by si ich odstrániť zo svojho bežného života a radšej sa sústrediť na starostlivosť, ktorá pleti prospieva a pomáha jej získať zdravý a žiarivý vzhľad.

Nadmerné slnenie a UV žiarenie

Slnečné lúče sú síce príjemné a prispievajú k lepšej nálade, no nadmerné vystavovanie pleti UV žiareniu môže spôsobiť vážne poškodenie. UV žiarenie je zodpovedné za predčasné starnutie pleti, tvorbu vrások, pigmentové škvrny a dokonca môže zvyšovať aj riziko vzniku rakoviny kože.

Je dôležité chrániť svoju pleť pred slnkom, používať kvalitný krém s ochranným faktorom a vyhýbať sa intenzívnemu slneniu najmä v čase, keď je slnko najagresívnejšie.

Ako sa starať o pleť v lete?
zdroj: Pexels/Andrea Piacquadio

Fajčenie

Fajčenie nie je škodlivé len pre naše pľúca, ale aj pre pokožku. Tabakový dym obsahuje škodlivé látky, ktoré znižujú prietok krvi do pleti, čo vedie k nedostatočnému zásobovaniu kože kyslíkom a živinami. To má za následok stratu elasticity, sivý tón a vznik vrások. Okrem toho môže fajčenie spôsobovať aj rozšírené póry a vyrážky. Ak chceme mať zdravú a krásnu pleť, najlepšie je prestať fajčiť.

Nevhodná strava

Strava má veľký vplyv na stav našej pleti. Nadmerná konzumácia rafinovaných cukrov, nasýtených tukov a potravín s vysokým obsahom soli môže spôsobiť zvýšenú tvorbu kožného mazu a vyrážky. Naopak, nedostatok dôležitých živín, ako sú vitamíny, minerály a antioxidanty, môže spôsobiť suchú a matnú pleť. Zahrň do stravy čerstvé ovocie a zeleninu, celozrnné potraviny, zdravé tuky a dostatok vody.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty