Definovať šťastie nie je ľahké a nedokážu to ani mnohí odborníci. Je to tak nevyspytateľný pocit, ktorý sa u každého človeka ukáže v úplne inej chvíli. Niekto svoje šťastie prejavuje úsmevom, niekto hlasným smiechom a niekto možno nijak, len cíti hrejivý pocit pokoja, spokojnosti a vďačnosti. Potrebuješ však k tomuto všetkému muža?

K svojmu šťastiu nepotrebuješ muža. Tento pocit musíš pociťovať vo vnútri seba. Lásku k sebe samej, obdiv svojich činov a povzbudzovať sa v tom, čo sa ti darí. Zároveň prekonať tú sebakritiku, ktorá sa ti rodí v hlave pri veciach, ktoré sa ti nedaria. Cítiť sa vyrovnane sama so sebou, pokojne a príjemne. Každý deň by si mala byť šťastná, či svieti slnko, prší, či sa darí alebo nie. K tomu, aby si zažívala ten neopísateľný pocit, však nepotrebuješ muža.

Aj single, ženy majú právo na to byť šťastné samy so sebou a samy zo seba. Práve vtedy, keď si na všetko sama, keď musíš zvládať tlaky zo strany školy, práce či rodiny a povinností, si musíš uvedomiť, že si silná a úžasná žena.
Ak chceš byť šťastná, príjemná a usmievavá, musíš nájsť svoju harmóniu. Niečo, čomu sa budeš tešiť aj keď pri tebe bude stáť muž tvojich snov, ale aj vtedy, keď tu práve nebude.

Šťastie pocítiš práve vtedy, keď nájdeš samu seba, keď si uvedomíš svoju hodnotu, svoje plusy a budeš vnímať aj svoje mínusy. To, aby si bola vnútorne šťastná, to nezapríčiní chlap, ale len pocit, ktorý pri ňom máš. Avšak ten pocit môžeš mať aj keď vedľa teba nebude. Pretože ak nájdeš svoju vnútornú radosť, budeš tou najkrajšou verziou a ženou na svete.

Stačí sa opýtať samej seba, skúmať svoje pocity, to ako a pričom sa usmievaš, čo ti robí lepšiu náladu počas najhorších dní. Nebuď smutná, nebuď zatrpknutá, buď krásna a usmievavá. Neporovnávaj sa s inými ženami. Nedus v sebe emócie, nepúšťaj si hudbu, ktorá v tebe vyvoláva zlé spomienky alebo ťa nabáda k depke. Jednoducho šťastie sa špeciálne nedá identifikovať a nie je jednotné pre každú z nás. Tým, aké sme výnimočné, sú výnimočnými aj veci, ktoré nám robia radosť.

Práve šťastie a úsmev ti dodajú energiu na prekonávanie seba samej, na dokázanie veľkých vecí. Ty si najlepšia žena, buď aj tá najšťastnejšia, lebo keď máš úsmev na tvári aj v očiach, budeš vždy žiariť ako hviezda.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.