Množstvo hlásených prípadov pacientov, ktorým sa nákaza koronavírusom po vyliečení vrátila, bolo v skutočnosti spôsobené chybami pri testovaní. V piatok to uviedli juhokórejskí vedci, ktorých citovala britská spravodajská televízia Sky News.

Výskumníci v juhokórejskom Centre pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) teraz tvrdia, že nie je možné, aby koronavírus spôsobujúci ochorenie COVID-19 sa v ľudskom tele znovu aktivoval.

V Južnej Kórei mali v piatok vyše 10.000 potvrdených prípadov nákazy a 245 úmrtí – teda smrtnosť 2,3 percenta, čo je menej než priemer 3,4 percenta, ako ho stanovila Svetová zdravotnícka organizácia (WHO).

Celkovo 277 pacientov v tejto ázijskej krajine údajne ochorelo na COVID-19 druhýkrát, podobne na tom boli aj pacienti v Číne a Japonsku. To vyvolalo obavy, že koronavírus dokáže zmutovať tak rýchlo, že ľudia nemusia byť voči nemu imúnni a nakazia sa znova.

Avšak genetické analýzy koronavírusu nezistili žiadne podstatné zmeny, vďaka ktorým by ho imunitný systém človeka nerozpoznal. Juhokórejské CDC preto oznámilo, že výsledky testu u pacientov s podozrením na druhú nákazu koronavírusom boli chybne pozitívne.

Zdroj: TASR

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.