Vysoká škola nie je pre každého. Ak by bola, všetci by študovali a nikto by nechcel ísť pracovať.

Rozhodla si sa, aj napriek tomu, že ťa toho čaká viac, študovať? Využi tieto tipy, ktoré rozhodne oceníš. Pomôžu ti zvládnuť prvý rok na vysokej a budeš si viac veriť.

Zoznamuj sa

Nech sa bojíš akokoľvek, určite sa nevyhýbaj ľuďom. Či už v tvojej skupine alebo vo vyšších ročníkoch. Zapájaj sa do spoločných debát a komunikuj. Má to veľa výhod, nadviažeš kontakty, nebudeš sa cítiť tak sama a budete si pomáhať pri skúškach. Získaš materiály, poznámky alebo vyriešené zadania. Ak si na internáte, tvoje šance sa zvyšujú.

zdroj: Photo by Brooke Cagle on Unsplash.com

Zaregistruj sa do univerzitnej knižnice

Viem, nikomu sa asi nechce vo voľnom čase chodiť do knižnice. No je to výborné miesto, kde získaš všetky knihy, ktoré potrebuješ. Nemusíš si ich draho kupovať v univerzitnom obchode alebo zháňať na internete.

Zúčastňuj sa všetkých akcií, ktorých sa ti dá

Keď je pre teba (možno) škola utrpenie, malo by sa ti tam aspoň trochu páčiť a mala by si si spríjemňovať každú chvíľu, ktorá sa dá. Akcie, ktoré sa konajú na tvojej škole, sa už nemusia zopakovať. Nebudeš to nikdy ľutovať, to ti zaručujem a zábavu, ktorú zažiješ tam, nikde inde nenájdeš.

Uč sa hneď od začiatku alebo si čítaj vo voľnej chvíli svoje poznámky

Keď prídu zápočty a záverečné skúšky, nazbiera sa ti toho veľa. Času bude tiež požehnane, no prečo si radšej nepredĺžiť prázdniny? Uč sa postupne, hoci sa ti nebude chcieť. Oceníš to každý jeden semester.

Na prednášky, ktoré ťa zaujímajú choď vždy

Aj keď si povieš, že je to ľahký predmet a veci, ktoré sa tam dozvieš, už ovládaš, choď tam. Osviežiš si svoje informácie, nebudeš si musieť písať tak veľa poznámok a v skúškovom období môžeš venovať viac času tým predmetom, ktoré ti nejdú a nemáš ich rada.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.