Pomaranč a tabletky
Pexels/Polina Tankilevitch

Hoci je zima už dávno za nami, zdravie by si nemala zanedbávať ani na jar. Aprílové počasie je nevyspytateľné, preto by si mala konzumovať vitamíny na dennodennej báze.

Tieto ti pomôžu účinnej bojovať proti chrípke, tak sa im nevyhýbaj a maj ich doma vždy, keď budeš cítiť, že na teba niečo lezie. A ak hľadáš potraviny, s ktorými ľahko spáliš kalórie a do leta schudneš, prečítaj si aj náš minulý článok.

Vitamín C

Žiadne prekvapenie. Vitamín C by mala byť prvá pomoc pri prechladnutí, no aby si umocnila jeho účinok, preventívne by si ho mala užívať každý deň. Okrem toho, že podporuje a chráni tvoju imunitu, taktiež znižuje únavu, prispieva k psychickej pohode, vďaka nemu sa tvorí v tele viac kolagénu, chráni bunky pred stresom a priaznivo ovplyvňuje fungovanie metabolizmu.

Odporúčaná dávka je jedna tableta denne (alebo šťava z jedného citróna), nemusíš sa však báť jeho predávkovania. Keď ho skonzumuješ viac, jednoducho sa z tvojho tela vylúči.

Zinok

Užívaním zinku pozitívne ovplyvníš niektoré procesy v tvojom tele. Posilňuje tvoju imunitu, má priaznivý vplyv na fungovanie mozgu, ochraňuje ťa pred stresom a vďaka nemu si postupne môžeš vybudovať zdravé kosti, vlasy, nechty, pokožku a zvýšiť plodnosť.

Ak ti bude zinok v tele chýbať, môžeš byť v psychickej nepohode, vlasy ti budú vypadávať a oveľa viac budeš náchylnejšia na infekcie a vírusy.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife