Pexels/Trang Doan

Muži si často mylne myslia, že snom žien je mať milujúceho a dokonale vyzerajúceho muža. Tajné želanie každej ženy je však jesť a nepriberať.

Odborníci na stravovanie pre portál Healthline prezradili zoznam potravín, ktoré zrýchľujú metabolizmus. Štúdia ukázala, že konzumovaním týchto jedál sa tvoje trávenie rozbehne na plné obrátky.

Káva

Pokiaľ pravidelne čítaš naše fitness články, mohla si sa v nich dočítať, že káva pred tréningom ti pomôže spaľovať kalórie rýchlejšie. Naozaj je to tak a v štúdii, ktorú sme ti predstavili vyššie, zistili, že pitím cca 3 šálok denne dokážu niektorí ľudia spáliť aj 100 kalórií.

Proteínové potraviny

Ak je tvojím cieľom schudnúť, určite už vieš aj o tom, že by si mala dbať na pravidelný príjem bielkovín. Mäso, vajíčka, ryby, syry, šunky alebo aj orechy. Pomôžu ti zrýchliť metabolizmus, pretože na ich strávenie spotrebuje tvoje telo omnoho viac kalórií, než keby si konzumovala iba sacharidové alebo tukové jedlá.

Štipľavé jedlá

Ďalšia všeobecne známa vec je tá, že zrýchľovať metabolizmus dokážu aj pikantné potraviny. Obsahujú v sebe látku, ktorá ti počas dňa mierne zvýši rýchlosť, ktorou tvoje telo spaľuje prijímané kalórie. Výhodou taktiež je, že po konzumácii niečoho štipľavého budeš mať menšie chute na nezdravé a sladké jedlá.

Potraviny bohaté na minerály

Najmä železo vie byť pri podpore metabolizmu nápomocné, pretože podporuje schopnosť štítnej žľazy. Keď sa zameriaš na minerály vo forme tabletiek alebo ich budeš prijímať zo stravy, bude tvoje trávenie rýchlejšie a hladinu hormónov budeš mať v norme.

Zelený čaj

Zelený čaj funguje na veľmi podobnom princípe ako káva. Dokáže tvoje trávenie nakopnúť a zrýchliť metabolizmus, pretože má v sebe obdobné látky. Niektoré druhy čajov (napríklad Mate IQ) obsahujú dokonca viac kofeínu, než káva a sú vhodné pri únave alebo počas dlhej noci.

Zdroj: Healthline.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness