Dvojica sa spolu háda

Z času na čas by si mala prehodnotiť svoj vzťah a popremýšľať nad tým, či si šťastná. Možno si uvedomíš, že ťa to viac nenapĺňa a chcela by sa s ním rozísť. Ako mu ale povedať, že je koniec bez toho, aby si ho ranila? 

Vzťahy sú náročné a rozprávať sa o nich býva ešte zložitejšie. Aj keď ťa to možno bude stáť veľa síl a odvahy, v žiadnom prípade by si nemala ostávať vo vzťahu, v ktorom viac nie si spokojná. Preto pre teba máme tipy, ako mu môžeš povedať, že je medzi vami koniec.

V prvom rade by si mala nájsť vhodnú chvíľu, ale neodsúvaj to stále na neskôr, pretože si v hlave vymyslíš nejakú výhovorku. Čím skôr to urobíš, tým to bude lepšie pre teba a férovejšie pre neho. Ak by si bola na jeho mieste, tiež by si určite nechcela žiť v takom klamstve.

Urob to osobne

Vždy, ale naozaj vždy oznám rozchod osobne z očí do očí. Poslať správu by bolo pre teba síce jednoduchšie, ale pre neho oveľa náročnejšie. Nemusel by chápať, čo sa deje a ty predsa musíš v sebe nájsť odvahu povedať mu to, keď už si sa rozhodla, že je načase to ukončiť.

Hádka s partnerom
zdroj: Pexels/MART PRODUCTION

Buď úprimná, ale nie príliš drsná

Dopredu si môžeš pripraviť dôvody, pre ktoré si sa takto rozhodla. Buď k nemu úprimná a naozaj mu povedz o tom, prečo si nebola spokojná a čo ti vo vašom vzťahu prekážalo.

Slová ale voľ s citom, nebuď na neho drsná. Nemusíš mu šplechnúť do tváre, že bol hrozný v posteli, ale povedz, že ste si jednoducho v tomto smere nesadli. Vždy sa dá nájsť vhodný spôsob, ako vyjadriť svoje myšlienky.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating