Ak si žena, ktorá si je vedomá svojej hodnoty a nechceš ostávať v nefunkčnom vzťahu len preto, aby bol niekto po tvojom boku, neboj sa oznámiť rozchod aj ty sama. Áno, väčšinou to býva tak, že koniec príde zo strany mužov, no svet sa im nezrúti, ak raz dostanú kopačky aj oni.

Aj pri rozchádzaní sa však môžeš byť trochu milá a zhovievavá. Máme pre teba zopár tipov na to, aby prebehol rozchod hladko a aby druhá strana nemala príliš zlomené srdce.

Povedz pravdu

Povedz mu dôvod, prečo sa chceš rozísť. Či už je to tvoja nespokojnosť alebo si ho nebodaj podviedla. Je lepšie povedať to teraz, lebo ak by sa to dozvedel z iných zdrojov, bolo by to oveľa horšie. Predsa len, z tvojich úst to vezme inak.

Nezmizni zo dňa na deň

Ghosting je momentálne jeden z najhorších trendov, tak sa mu skús vyvarovať. Určite z ničoho nič nezmizni, ako by sa nič nestalo. Normálne sa spolu o všetkom porozprávajte. Pri ghostingu má ten druhý totiž stále maličkú nádej, že sa všetko urovná a bude tak, ako predtým.

Urob to radšej rýchlo

Taktiež by si to nemala všetko zbytočne predlžovať. Ak sa s ním chceš rozísť, radšej to urob hneď. Zabudni na pomalý proces, kedy mu najskôr prestaneš písať, budeš si hľadať výhovorky, aby si s ním išla von. Veď aj rýchle strhnutie náplasti je lepšie ako jej pomalé odliepanie, ktoré je bolestivejšie.

Urob to osobne

V žiadnom prípade sa s ním nerozíď cez mobil. Je jedno či by si mu nechala hlasovku alebo poslala správu, takéto niečo sa jednoducho nerobí. Naber v sebe dostatok odvahy na to, aby si mu to dokázala povedať do očí.

Neukazuj sa hneď s novým chlapom

A aby to pre neho nebolo ešte ťažšie, neukazuj sa hneď s novým objavom. Vrhnúť sa hneď do nového vzťahu sa aj tak veľmi neodporúča, pretože aj ty sama potrebuješ chvíľu času na to, aby si sa z rozchodu spamätala a presvedčila sa o tom, že si urobila dobre.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.