Smutná žena
Pexels/Gabriel Lima

Porozumenie potrebuje každý, či už je vo vzťahu alebo je single, a ty nie si výnimka. Občas sa však môžeš cítiť tak, ako by ti nikto nerozumel. Si nepochopená. Hovoríš „A“ a oni ti odpovedajú „B“. Myslíš si, že ťa asi nemajú radi, nepočúvajú ťa, nevedia sa do teba vcítiť a sú sebeckí.

Úprimná pravda je, že ťa to môže mrzieť. A od tvojho priateľa dvakrát viac. Snažíš sa popísať, ako sa máš, čo potrebuješ a nikto ťa nevníma. Môžeš byť z toho sklamaná, ale tak to, bohužiaľ, funguje. Nie každý je empatický a rozumie tomu, ako sa ten druhý cíti. A ak si vo vzťahu, môžeš si urobiť tento kvíz a odhaliť, či je to váš jediný problém.

Pravdou tiež je, že by si o tom nemala mlčať

Keď to nikomu nepovieš, nebudú o tom vedieť a budú si myslieť, že je všetko v poriadku. Tým, že o tom budeš často hovoriť, ich budeš síce otravovať, ale postupom času sa na teba napoja. Partnera by to však nemalo otravovať, ale tešiť, že si otvorená a zdieľaš s ním svoje pocity.

Tmavovlasá žena
zdroj: Unsplash/Raamin ka

Úprimnou pravdou tiež je, že občas sa tak cíti každý a aj každá žena vo vzťahu. Nemusíš sa preto cítiť zle, lebo aj tvoja kamarátka, aj predavač v obchode, čašník v reštaurácii alebo asistentka v podniku, sa občas cíti tak, ako by nikto nerozumel tomu, čo hovorí a cíti.

Nie si v tom sama, tak nebuď chladná a odmeraná. Keď dáš ľuďom najavo to, čo cítiš, budeš pôsobiť ľudskejšie a priateľskejšie. Dá sa rozumieť, že občas chceš byť sama a na všetkých sa hneváš (preto, že ti nerozumejú), avšak to, že sa pred tým budeš skrývať, ničomu nepomôže. A snáď nechceš ostať navždy nepochopená.

Vyjdi zo svojej ulity strachu a buď odvážna. Áno, ten, kto nič nerobí, nič nepokazí, ale ani nezažije. Keď budeš s ľuďmi tráviť čoraz viac času a budeš im hovoriť o svojich emóciách, rýchlejšie si na teba zvyknú a naučia sa ti rozumieť. Máj odvahu, svoje šťastie ovládaš ty.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating