Všimla si si, že ak sa niekde spomína single človek, väčšinou ide o ženu? Akoby bolo ťažšie byť single ženou ako single mužom. Ženy sú tie, o ktorých sa stále predpokladá, že sa chcú vydávať a muži tí, ktorí milujú slobodu a boja sa záväzkov. Ide však len o stereotypné zmýšľanie. 

Keď sa v istom prieskume pýtali slobodných ľudí, či majú v živote väčší úspech v tomto stave, 79 %mužov a 83 % žien odpovedalo áno. Aké výhody single život má? A ako to, že ženy sú čoraz viac radšej single?

70 % ľudí v prieskume uviedlo, že sú slobodní z vlastného rozhodnutia, a to najmä kvôli kariére a spoznávaniu nových ľudí. Ženy viac ako muži sa taktiež chcú venovať štúdiu a uprednostňujú svoje vlastné potreby pred inými. Tiež si čoraz viac vážia svoju slobodu a nezávislosť. Muži chcú byť single, aby sa sústredili na samotný kariérny rast a svoje koníčky. To všetko si ľudia chcú naplno užiť, kým sú ešte mladí.

Single ženy sa v tomto období cítia byť silné a po všetkých stereotypných rečiach si to naozaj vychutnávajú. Ak by sa znova dostali do vzťahu, boja sa toho, že by svoju nezávislosť stratili. Okrem toho už nechcú ísť do vzťahu, v ktorom si nebudú isté, že je druhý človek naozaj ten správny. Nechcú strácať čas s nesprávnou osobou.

Dnešné mladé ženy milujú slobodu, dobrodružstvo, a myšlienka toho, že ich vzťah zviaže je pre ne v tejto dobe odstrašujúca. Chcú rásť ako osobnosti, búrať mýty a dopriať si to, po čom túžia. Lebo iba tak sa z nich môžu stať šťastné osoby. Zdá sa, že v dnešnej dobe už prsteň pre ženy nie je prioritou.

 

Zdroj: psychologytoday.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.