instagram/charlieandlauren_

Nikdy nevieš, kde a kedy nájdeš toho pravého. Možno ho budeš hľadať dlhé roky, a možno je stále vedľa teba, aj keď si to ani neuvedomuješ. Áno, myslíme na tvojho blízkeho kamaráta, ktorý je tu vždy pre teba. Premýšľala si niekedy nad tým, že práve on môže byť mužom tvojho života?

Zdá sa ti to smiešne alebo nereálne? Trochu sa zamysli. Ste tak dobrými kamarátmi iba preto, že to udržujete v tejto hladine, alebo môže byť práve toto priateľstvo pevným základom romantického vzťahu? Ak pri vás dvoch platia nasledujúce fakty, potom je v budúcnosti možné, že budete viac, ako len kamarátmi.

Máte rovnaké hodnoty a pohľad na svet

Základom každého pevného priateľstva, ale rovnako tak aj partnerského vzťahu, sú spoločné hodnoty, postoje, ciele, či názory na rôzne témy. Keď sa dvaja zhodnú, jednoducho to funguje. Je to dôkazom toho, že ste na jednej vlne a vždy sa budete mať o čom porozprávať, pretože vaše záujmy sa pohybujú v podobných smeroch.

A ak je on ten, s kým si tak veľmi rozumieš, prečo by si mala mať po boku niekoho iného?

Veľa sa spolu smejete

Smiech zbližuje, to je jasná vec. A vedieť sa spolu smiať vo vzťahu je krásne. Mať rovnaký zmysel pre humor alebo aspoň vedieť vyčariť úsmev na tvári toho druhého, je ďalším dôkazom, že by vám to klapalo. S úsmevom ide predsa všetko ľahšie.

Nič pred sebou netajíte

Poznáte všetky svoje tajomstvá, viete o tom, čoho sa ten druhý bojí, čo miluje, za čo sa hanbí, o čom sníva. Na nič sa pred sebou nehráte, ste jeden k druhému otvorení a dokážete si povedať aj pravdu, ktorá sa nemusí páčiť. Tá dôvera medzi vami a schopnosť byť k sebe tak úprimní je niečo, čo nemá ani mnoho partnerských vzťahov. Preto je vzácnym základom lásky. Iba keď ste spolu, cítite sa byť sami sebou.

Podporujete sa

Držíte si palce v ťažkých chvíľach a ste tu pre seba, keď sa potrebujete niekomu vyžalovať, pretože viete, že sa navzájom vždy podporíte. Nech sa deje čokoľvek, ste jeden druhému oporou a najväčším fanúšikom, ktorý bude podporovať každý váš sen a rozhodnutie.

Názor toho druhého je pre vás dôležitý

Zaujíma vás to, čo si ten druhý myslí, bez ohľadu na to, či si vyberáte nové tričko alebo je pred vami dôležité životné rozhodnutie. Vždy máte potrebu poradiť si navzájom a beriete na vedomie pohľad z oboch strán. Rešpektujete svoje názory, pretože viete, že by ste si navzájom neublížili.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating