„Soulmates“ nie sú len kamoši, ale môžu to byť aj dvaja ľudia, ktorí sú do seba zaľúbený a vytvorili si „vzťah“. Ona je jeho dievča, on je jej chlapec. Tvoria spolu krásny pár a každý sa čuduje, ako je možné, že už tak dlho sú spolu, že sú naozaj harmonický pár, ktorý môže byť príkladom a všetko je také krásne a úžasné. Oh, tá láska. Samozrejme, aj oni majú svoje problémy, no naozaj sú k sebe úprimní, nepodvádzajú, komunikujú.

V čom je ich „úspech“?

Myslím si, že za veľa vecí v našom živote môže láska. Ale láska k sebe samému. Súvisí to s motiváciou, s úspechom, so vzťahmi a so všetkými aspektmi nášho života. Aký vzťah máme ku sebe, taký máme aj k ostatným. Je to gýčová veta, ktorá je klišé, no je naozaj pravda, že ak nemiluješ seba, ako môžeš milovať niekoho iného?

„Nastaviť si hranice znamená mať sa rád aj za cenu toho, že by sa to ostatným nemuselo páčiť.“

 

„Keď človek miluje, všetko je ešte zmysluplnejšie.“

Myslím si, že úspech šťastných párov je v tom, že nielenže sa milujú navzájom, ale milujú aj samých seba. Vedia, čo môžu očakávať, vážia si svoju hodnotu a tak si môžu dostatočne vážiť aj toho druhého.

Povieš si, to je len to? To je ten „úspech“? Sranda, ale áno. Avšak sebaláske sa učíme celý život. Je to nekonečný proces, je to beh na dlhú trať, avšak vieme sa jej naučiť do takej miery, aby neobmedzovala naše konanie v živote.

Nečakaj, že ak si ty nedáš hodnotu, dá ti ju on. Nie, ty sa musíš naučiť sebaláske, ty si musíš porozumieť, musíš sa naučiť žiť v harmónií so sebou samou a prijať sa ako človek. Ty so sebou budeš celý život, si so sebou neustále, tak prečo sa konečne nezačať mať rada? 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.