Zamiluj sa do niekoho, pre koho budeš jedinou a istou voľbou tak, ako je ňou on pre teba. Zamiluj sa do osoby, ktorá bude bojovať za váš vzťah a nedá ti zbohom pri prvom probléme. Do človeka, ktorý sa neobzerá za zadnými dvierkami. Do človeka, pre ktorého si tou jedinou.

Daj svoje srdce tomu, kto ho nepošliape pri prvej príležitosti. Daj ho tomu, kto si ťa vo vzťahu váži. Váži si ťa ako človeka, váži si tvoje názory, rešpektuje tvoje sny. Inšpiruje ťa milovať viac. Prebudí v tebe snahu napredovať. Nebude dôvodom, pre ktorý ti stekajú večer slzy do vankúša. Nebude človekom, pre ktorého sa budeš cítiť menejcenná.

Neuspokoj sa niekým, kto ženy strieda ako ponožky, iba pre to, že veríš, že ho dokážeš zmeniť. Nezmeníš, tomu ver. Nezačínaj si s tým, ktorý vzťah berie ako zábavku s vierou, že možno sa raz niečo zmení.

Nezaľúb sa slepo do niekoho, kto ti prejaví kúsok náklonnosti a tebe to bude stačiť. Nezaľúb sa do niekoho, pre koho nie si tou jedinou, iba preto, aby si sa cítila chvíľu výnimočne. Tá chvíľa totiž rýchlo vyprchá.

Neuspokoj sa s málom iba zo strachu, že budeš sama. Čakaj. Nechaj život plynúť. Ver, že stretneš toho, kto ti rozbúcha srdce, pretože odhalí všetko, čo v ňom skrývaš. Odhalí tvoje emócie, túžby a priania. A bude sa snažiť im naslúchať, aby to srdce žiarilo šťastím. Keď nastane ten správny čas, ON sa objaví. Ocení celé tvoje ja. Keď nastane ten správny čas, láska, ktorú si zaslúžiš k tebe príde. A ty budeš vedieť, že to čakanie za to stálo.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.