archív Nikola Benedikovičová Official

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Krásna, talentovaná, presne taká ako ju poznáme z televíznych obrazoviek. Nikola Benedikovičová predstavuje svoj nový song. Ak ste ho ešte nepočuli, prišiel čas práve teraz.

Nikol, teba poznáme zo slovenského seriálu ako herečku. Teraz predstavuješ novú pieseň, takže si aj speváčka. V ktorej z týchto dvoch pozícii sa cítiš lepšie?

Herectvo je pre mňa profesia a spev je koníček. Od hercov sa dokonca i očakáva, že vedia aj čo-to zanôtiť. Navyše, študovala som muzikálové konzervatórium. Už roky žijem v tom, že tieto dve umelecké odvetvia kráčajú ruka v ruke a mne sa nechce vzdať ani jedného.

Ako si sa dostala k spevu?

Staršia sestra vždy krásne spievala, a tak som sa k tomu pripojila aj ja. Viedla ma k tomu a rodičia nás podporovali. Spolu sme chodievali na súťaže a vystúpenia, spievali sme ľudovky v krojoch. Susedia v paneláku si museli zvyknúť, že spoza našich dverí počuť stále spev.

Čo ťa inšpirovalo k tvorbe novej piesne?

Po konzervatóriu som začala spievať v kapele. Cez týždeň sme po nociach skúšali a po víkendoch sme spievali na plesoch a svadbách. Po troch rokoch som si pri pohľade na ľudí z parketu povedala, aké by to bolo, keby raz tancovali na moje vlastné piesne. A tak som sa do toho pustila! Pred rokom som urobila prvý song „Leto nekončí.“ Bolo to také moje študentské know-how. No reakcie okolia ma podnietili k tomu, aby som pokračovala a pracovala na sebe. „Na nebo volám“ je už vyspelejšia vec, ktorá ide z môjho vnútra.

Povedz nám o piesni „Na nebo volám“ niečo viac.

Vznikla v spolupráci s Randalgroup production. Dostala som kontakt na Zoliho a musím povedať, že mi veľmi sadol, nie len po profesionálnej, ale aj po ľudskej stránke. Presvedčil ma, aby sme urobili experiment, a poslali inštrumentálnu verziu bez textu textárovi Andymu Ďuricovi. Výsledok ma prekvapil. Andy nevedel pre koho textuje, ale vystihol ma lepšie, akoby som to urobila sama. Urobili sme niekoľko verzií. Do jednej mi napríklad nahrával vokály spevák Matej Vávra. Nakoniec sme sa rozhodli pre najjednoduchšiu verziu a práve tá vystihuje celý charakter pesničky.

Ako prebiehalo natáčanie videoklipu?

Keďže Andy vložil do celej piesne akúsi nadstavbu – motív lásky, ktorý môže byť chápaný ako dvojzmysel, snažili sme sa naňho v klipe upriamiť. Preto v záberoch vystupuje ruka (môjho najlepšieho kamaráta Daniela, ktorý stál pri mne od začiatku tvorby), ktorú nasledujem. Môže predstavovať rovnako muža = lásku, ako Boha = vieru, či vesmír, alebo ako si to už kto, sám za seba interpretuje. V živote občas „zablúdime“ a vtedy sa potrebujeme odovzdať a spoľahnúť na niekoho alebo niečo, čo nás povedie ďalej správnym smerom. Na tom je postavený klip.

Odnášaš si nejaké pekné zážitky?

Vďaka chlapcom z LK-studio, s ktorými sme celý klip spáchali, na natáčanie nikdy nezabudnem. Sú to nenormálne akční kameramani, ktorí teda trafili profesiu! Nemali problém ani s rozkladaním postele v hlbokom lese na zrúcanine. Nechala som na nich všetky lokácie a postarali sa mi hneď o niekoľko zážitkov. Bosá som si prešla skalnatý terén, lúku plnú bodliakov, ľadový potok aj výšky na vrcholoch skál, kde sme si po poslednej klapke pri západe slnka rozložili krabice s pizzou a ukončili (verím, že nie poslednú spoluprácu).

Vieme, že si finalistka Miss Universe. Ako vnímaš takýto úspech?

Teším sa z toho! Odmalička som o tom snívala. Chcela som sa prihlásiť už posledné tri roky po sebe. No mamina mi stále hovorila: „Ešte počkaj, vyzeráš moc mlado.“ (smiech) a má pravdu, v seriáli som ako herečka stvárňovala v dvadsiatich-dvoch, len sedemnásťročné dievča. No a teraz mám pocit, že vyzerám ešte mladšie, ako pred rokom. Už to teda nebudem ďalším rokom riskovať a idem zabojovať. (smiech)

Ty si taký multitalent. Stretávaš sa s neprajníkmi?

V okolí to nepociťujem. Tí, ktorí ma poznajú osobne, vedia, aká som.

A ak nejakí prídu? Bude ma len mrzieť, ak si neuvedomia, že tie talenty som nedostala len pre seba, ale aj pre nich ( teraz hovorím snáď za všetkých umelcov). Aby som tvorila a odovzdávala zo seba ďalej, či už divákom alebo poslucháčom. A komu sa nepáči, je to prirodzené, sto ľudí, sto chutí.

Čo by si odkázala našim čítateľkám?

Volajte na neboooooo 

Nikol, držíme palce a ďakujeme za rozhovor.

photo: archív Nikola Benedikovičová Official

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieRozhovory