Dvojica varí doma v kuchyni
Unsplash/Becca Tapert

Nedávno sme ti priniesli článok o veciach, ktoré ťa čakajú, keď budeš žiť s chlapom. Predtým, ako spolu začnete bývať, by si si mala najskôr ujasniť, či to naozaj chceš a či ide o správne rozhodnutie. Niekedy totiž láska nemusí stačiť a vy sa ocitnete v situáciách, ktoré nebude ľahké riešiť.

Ak ste sa rozprávali o tom, že by ste sa k sebe nasťahovali, skús si najskôr odpovedať na nasledovných 5 otázok. Rozhodni sa až potom.

Je to medzi vami naozaj vážne?

Naozaj spolu chcete ostať a vyzerá to tak, že je to medzi vami vážne? Ak sú medzi vami už teraz veľké nezhody, radšej sa do toho nepúšťajte, pretože spoločné bývanie nezažehná krízu, skôr ju môže ešte zväčšiť. Pokiaľ si ale dôverujete, rešpektujete sa a aj komunikácia medzi vami funguje, je to dobré znamenie.

Máte na to dosť peňazí?

Riešili ste už finančnú stránku? Skôr, ako spolu začnete bývať, by ste si mali rozdeliť výdavky. Kto zaplatí nájom (hypotéku), stravu a ostatné veci? Budete mať vôbec dosť peňazí na to, aby ste si to mohli dovoliť? Kvôli financiám vzniká dosť veľa hádok, preto by ste to nemali podceniť. Nemusíte mať hneď spoločný účet, ale prehľad o tom, na čo utrácate, je dôležitý.

Ako si podelíte starostlivosť o domácnosť?

Večná téma všetkých párov. Určite nesúhlas s tým, že všetko budeš robiť iba ty sama. Hneď na začiatku by ste si mali určiť pravidlá a dohodnúť sa na tom, kto čo bude robiť. Ak s tým tvoj priateľ nesúhlasí a odmieta sa podieľať na chode domácnosti, život s ním by bol náročný a všetko by ostalo na tebe. Mysli na to.

Ste pripravení na robenie kompromisov?

Vzťah je aj o kompromisoch a spoločné bývanie dupľom. Preto je dôležité si uvedomiť, či ste obaja pripravení na to, že ich budete musieť podstupovať. Už nebudete môcť robiť čokoľvek sa vám zachce, ale je dôležité sa svojej polovičke aj trochu prispôsobiť. Raz by malo byť podľa teba, inokedy zase podľa neho. Bez kompromisov to proste nepôjde.

Uvedomujete si, že odhalíte svoje nedokonalosti?

Kým doteraz ste sa videli len v tom najlepšom svetle, pri spoločnom bývaní ukážete aj svoje nedokonalosti alebo zlé vlastnosti. To, čo ste na sebe doposiaľ milovali, vám môže začať prekážať. Pri rozhodovaní by si mala zvážiť aj toto. Miluješ ho naozaj natoľko, aby ti tieto veci neprekážali?

Po odpovediach na tieto otázky by si mala presne vedieť, čo robiť ďalej. Si pripravená na spoločné bývanie s priateľom?

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating