Nie vždy je potrebné čakať, kým vám niekto otvorene povie, že voči vám prechováva sympatie.

Odhadnete to aj bez toho – ak budete pozorne sledovať podvedomé prejavy dotyčnej osoby. Väčšina ľudí poodhalí svoje skryté pocity, aj keď nechce. A nemusia o tom ani vedieť. Aj keď si myslíte, že všetko dokážete pred svetom dokonale utajiť, podvedome o sebe vždy niečo prezradíte, nezávisle od pohlavia či veku.

Nekontrolovaný úsmev či smiech

Akonáhle sa objekt sympatií objaví na obzore, väčšina ľudí nedokáže ovládnuť úsmev. Ak sú pocity naozaj silné, osoba môže podvedome aj nadvihnúť obočie. Ak ste vo väčšej skupinke ľudí, ktorá sa smeje napríklad na vtipe kolegu, každý sa podvedome pozrie na toho, ku komu prechováva najvýraznejšie sympatie.

Dva typy zamilovaných ľudí

Prvý typ sa vždy snaží byť v blízkosti objektu záujmu. Snažia sa byť na miestach, kde by na osobu, do ktorej sú zamilovaní, mohli naraziť. Výnimkou nie sú ani „náhodné“ dotyky, napríklad keď niekomu podávate pero.

Druhý typ sa snaží objektu záujmu naopak vyhýbať. V konverzácii môže využívať neslušné výrazy v domnienke, že to zakryje skutočné pocity. Alebo majú takíto ľudia pocit, že jednoducho nie sú dosť dobrí na to, aby boli v prítomnosti milovaného. Ak vojde osoba do miestnosti, najradšej by z nej ušli. Ak sa vám teda v poslednom čase niekto vyhýba bez zjavnej príčiny, alebo naopak vašu prítomnosť vyhľadáva, viete prečo.

pexels.com

Oči na stopkách

Zamilovaný človek často z objektu lásky nedokáže spustiť zrak. Vždy má pocit, že nejaký detail naposledy nepostrehol. Ak je láska len jednostranná, pozorovanie je ešte intenzívnejšie. Jedinec skúma situáciu, pretože si myslí, že je to lepšie ako vôbec nič. Akonáhle však osobu pristihnete, že sa na vás pozerá, nasadí obranný manéver, v rámci ktorého je záclona tá najzaujímavejšia vec na svete, alebo nastal čas spriateliť sa so starenkou vo vedľajšej miestnosti.

pexels.com

Nezvyčajný spôsob vyjadrovania

Opäť sa stretávame s dvoma verziami. V prvej verzii jedinec zmení svoj štýl hovorenia, ako keby bol poetom, žurnalistom a filozofom v jednom. Zrazu dokáže s ľahkosťou hovoriť aj o náročných témach, o ktorých nikdy predtým nepočul. Občas sa to môže zvrhnúť na nepríjemnú komédiu. V druhej verzii sa osoba s inak vyvinutou slovnou zásobou zmení na ovcu, ktorá ovláda len niekoľko viet. Možno to poznáte. Objekt lásky povie, že má rád psov, vy zavrčíte a poviete niečo v zmysle, že váš otec je pes.

pexels.com

Hlavná téma

Ľudia často hovoria o tom, kto sa im páči. Občas dokonca aj v práci medzi kolegami. Zaujímavé je, že aj zamilovaná osoba môže hovoriť o objekte svojho záujmu veľmi negatívnym spôsobom. Snažia sa tak pôsobiť, že záujem nemajú. Na druhej strane sa však snažia vyzdvihnúť spoločné záujmy. Podotknú napríklad: „Vyzerá to tak, že tento film nemá rád nikto, len ja a Jožko.“

zdroj: Jpeg
pexels.com

Náhla zmena záujmov

Zamilovaná osoba môže náhle zmeniť svoje záujmy a záľuby – tak, aby boli rovnaké ako záujmy osoby, ktorá sa im páči. Zrazu sa začne zaujímať o šport alebo čítať knižky, ktorých by sa predtým ani nedotkla. Nesmieme zabudnúť ani na neustále sledovanie profilov na sociálnych sieťach a tajnú nenávisť voči všetkým kamarátom opačného pohlavia.

Bonus: Ak muž položí žene ruku na pás, znamená to, že má o ňu záujem a naznačuje tým, že sa o ňu bude rád starať.

brightside.me

Samozrejme, neplatí to pre každého, vždy sa nájdu výnimky. Sú ľudia, ktorí svoje tajomstvá nevyzradia, nech by ste sa snažili akokoľvek.

zdroj: brightside

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.