Photo by Jessica Lewis from Pexels

Láska je krásna, ale všetkého veľa škodí. Neustále žiadanie pozornosti môže zrazu nabrať otravné rozmery a čaro vzťahu sa kompletne vytráca. Okrem toho sa cítiš ako pod prísnym dohľadom, pretože ti je stále v pätách. Portál Herway, Bustle a Thought catalog uviedli znaky, podľa ktorých zistíš, že máš na sebe riadnu prísavku.

Spam na dennom poriadku

Je skvelé, keď prejavuje iniciatívu a zaujíma ho, ako sa máš. Problém však nastáva vtedy, kedy nevydrží bez tvojej odpovede niekoľko hodín. Môžeš pracovať, riešiť niečo vážne alebo si práve na káve s kamarátkou. Obaja máte právo na vlastný priestor on by ťa oň nemal oberať. Preto, ak si na konci dňa nájdeš dvadsať správ a desať neprijatých hovorov, mala by si spozornieť.

Vo svojom živote nemá nikoho, okrem teba

Ľudia až časom prejavia svoju pravú tvár, a práve preto prichádzame často o kamarátov. Možno sa to stalo aj tebe a chápeš, prečo je skôr osamelý typ. Lenže ak od seba zámerne odstrihne svojich blízkych ľudí a zameriava sa iba na teba, je to ďalší znak prvotriednej prísavky. Časom by rovnaký postoj očakával aj od teba. Prečo by si sa kvôli nemu mala zbaviť osôb, ktoré tu boli ešte pred ním? Nedovoľ, aby ťa vlastnil.

Súhlasí so všetkým, čo povieš

Nezhody patria k vzťahu, práve vtedy môžete byť k sebe najviac úprimní. Ak od teba žiadna, aby si začala prvá a následne sklopí uši a súhlasí so všetkým, čo povieš, nie je dobrým znamením. Vidíš na ňom, že má na celú situáciu iný názor, no nepovie ho, len aby si ťa čo najdlhšie udržal.

Plány bez neho? Nehrozí

Prečo by si si nemohla vyraziť s vlastnou partiou? Ale bez neho. Nebolo by na tom nič zlé. Obe strany vzťahu potrebujú svoj priestor. Nedochádza tak k ponorkovým stavom a uvedomíte si, ako jeden druhému chýbate. On to však berie zle. Priam až tragicky. Preto, ak vie kde a s kým sa nachádzaš, mohol by ťa prekvapiť svojim príchodom. Možno to myslí romanticky, ale ak sa ti v hlave zapne istá kontrolka, mala by si jej veriť.

Nemá vlastný život

Ideálny vzťah je ten, keď sa obaja máte čomu venovať, potom sa stretnete a zdieľate spoločne úspechy, či ťažšie časy. Ak na tebe tvoj partner lipne, nezahodí kvôli tebe len svojich priateľov, ale jediným jeho koníčkom si ty. Žije iba pre teba, hoci by mohol robiť aj milión ďalších vecí. Je krásne, keď ti chce prejavovať náklonnosť a venovať množstvo času, lenže všetko by malo mať svoje hranice. Keď chceš mať vážny vzťah, nájdi si niekoho, kto má seriózny prístup k svojmu vlastnému životu a následne ti v ňom vytvorí priestor. Nie, že ho pre teba celý obetuje.

Neustále mu musíš dokazovať lásku

Nás ženy veľmi potešia komplimenty, či vyznania citov. Rovnako to platí aj u mužov. Je to úprimný prejav náklonnosti, ale pozor, aby sa nevykonával príliš často. Postupne by sa z neho vytratilo čaro a stal by sa otravným zvykom. Chcela by si niekomu nasilu dvadsaťkrát do dňa opakovať, ako veľmi ho miluješ? Prípadne by to mohol využiť ako psychickú zbraň v podobe: „Už ma nemiluješ.“ Nerob kvôli nemu niečo, čo ti ide proti srsti.

Hrniete sa do všetkého príliš rýchlo

Sotva ste sa stihli spoznať a on ťa už chce predstaviť rodine, premýšľa nad spoločným bývaním a veľkými plánmi do budúcna. Okej, keď sa chlap snaží, je to pre ženy čosi neskutočné. Lenže takéto niečo je iba unáhlenie udalostí, čo koniec-koncov vedie do záhuby. Nie je zlé, ak mu chceš slušne navrhnúť pomalšie tempo. Urob to, práve vtedy ti veľa povie jeho reakcia.

Kamarát…čo?

Aj žiarlivosť často patrí k vzťahom a práve vtedy sa treba vážne porozprávať. Neboj sa uistiť svoju polovičku v tom, že medzi tebou a dlhoročným kamarátom v živote nikdy neprebehla žiadna iskra a poznáte sa až príliš dobre na to, aby ste spolu skončili. Lenže chlap, ktorý na tebe lipne, to bude brať veľmi ťažko, aj keby ho osobne poznal. Nemusí to dávať stále najavo, ale zo sekundy na sekundu na neho môže prísť nával žiarlivosti a vtedy ti to nepríjemne vyhodí na oči.

Zdroj: Herway, Bustle a Thought catalog

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating