Photo by Joe Gardner on Unsplash.com

Obdobie prechodu z jedného ročného obdobia do druhého prináša so sebou veľa zmien. A pre mnoho žien to znamená aj pleť, ktorá reaguje na ovzdušie tak, ako by sme si to neželali. U niektorých viac mastnejšia, u iných zas suché miesta. Je to však bežná reakcia na striedanie zimného a teplejšieho vzduchu a rôznych nečistôt, ktoré zrazu poletujú vo väčšom množstve. Stačí mať na pamäti nasledujúce 4 tipy, a nebudeš musieť pred zrkadlom svoju pleť preklínať!

Hĺbkové čistenie

Či už máš problematickú alebo suchú pleť, vždy je potrebné starať sa o ňu hĺbkovo. Dopriať jej poriadnu očistu po zime nie je ťažké. Vyber si podľa svojho typu pleti vhodný produkt a venuj sa čisteniu aspoň 2x týždenne. Najlepšie sú hĺbkovo čistiace masky alebo pílingy, ktoré ťa zbavia nečistôt. Ak chceš posunúť svoju starostlivosť na vyšší level, navštív kozmetický salón, kde ti odborníci radi poradia s vhodným čistením presne pre teba.

Hydratácia

Veľa žien si myslí, že ak majú mastnú pleť, hydratačné produkty nie sú pre ne vhodné. To však nie je pravda! Hydratáciu potrebuje každá pokožka bez ohľadu na jej typ. A v prechodnom období obzvlášť. Vhodné sú prírodné vody, ako napríklad ružová, alebo vysoko hydratačné krémy. Najlepšie je nájsť si nočný krém, ktorý je aj poriadne vyživujúci, a tak môže tvoja pleť počas noci nasať poriadnu dávku starostlivosti.

Dostatok tekutín

Hydratovať je potrebné nie len zvonka, ale aj zvnútra. Nezanedbaj preto príjem tekutín. Práve čistá voda je dôležitá na očistu tela a teda aj samotnej pokožky. Ak ti nechutí čistá voda, pridaj si do nej citrónovú šťavu alebo kúsok ovocia na dochutenie.

Strava

Samozrejme nemôžeme zabudnúť na stravu. Tá je základným príjmom všetkých živín do nášho tela a vo veľkom ovplyvňuje kvalitu a stav pleti. Po zime je v obchodoch väčší výber čerstvej zeleniny a ovocia. Preto na ne nezabúdaj a pridaj ich vo väčšom množstve do svojho jedálnička. Neodvďačí sa ti len pleť, ale celé telo.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty