Unsplash/wedding_dreamz

Láska je krásnym spojením dvoch ľudí, ktorí voči sebe cítia určité spojujúce puto aj napriek tomu, že sú ich povahy o niečo rozdielnejšie. Ak sa dvaja ľudia milujú a vedia, že chcú byť spolu, vstupujú tak do vzťahu, avšak po rokoch sa dostaví otázka: Manželstvo alebo spolužitie bez papiera? 

Každý vzťah je riziko. Či už v manželstve alebo v obyčajnom vzťahu sa môžu naskytnúť situácie, kedy jeden o druhom začnete pochybovať, prídu krízy a hlavne povaha človeka sa mení s každou situáciou, ktorá okresáva jeho osobnosť. Tým, že sme ľudia a naše pocity, emócie ale aj zmýšľanie sa prispôsobuje našej mysli, ktorá je každým rokom o niečo múdrejšia, je úplne normálne, že aj bežné partnerove zvyky, ktoré nám doteraz nevadili, sa časom stanú iritujúce.

Vo vzťahu na divoko je jedna určitá výhoda. Tou je SLOBODA. Pri možnom rozchode alebo rozpade vzťahu sa tak spolu s partnerom vyhnete zdĺhavým rozvodovým procesom a zbytočným hádkam či už o majetok alebo iné právne veci. Práve v tomto vzťahu totižto nastávajú tri javy.

1. Sloboda partnerov v právnych a ekonomických javoch. Mnoho párov si však život na divoko vybralo len z podstaty, aby neminuli peniaze za honosnú svadbu a “zbytočný” zdrap papiera, ktorý nemá význam. 

2. Neustála snaha o priazeň partnera či partnerky, keďže vás neviaže žiaden sľub ani obrúčka.

3. Strach z nadväzovania a vstupu do vážneho vzťahu. Môže to byť spôsobené príkladom od rozvedených rodičov či osobnej skúsenosti.

Aj napriek tomu, že práve tento typ “spolužitia” má pre mnohé páry svoje čaro, mnoho zaľúbencov si neuvedomuje pravý význam svadby. Všetky plusy a výhody, ktoré ponúka vzťah bez svadby, však nezanikajú manželstvom, práve naopak. Tak ako sloboda, finančná nezávislosť, či dôvera a prejavovanie záujmu, to všetko je potrebné udržiavať aj vo zväzku manželskom. 

Manželstvo a svadba sú aktom lásky. Spojenia mena, spoločného života a sľubu vernosti a ochrany. Je to nádherná ceremónia, kde si dvaja milujúci ľudia sľúbia, že sa budú milovať, pokiaľ sa bude dať. Toto spojenie sa však nemusí konať v kostole, ani so 150 ľuďmi na svadbe. Pár, ktorý vie prečo sa chce vziať, ktorý chce spolu zdieľať všetky náležitosti, to kľudne môže urobiť len vo štvorici spolu so svedkami.

Ide totižto o úmysel. Ide o to spojiť nie len vaše mená a životy, ale ukázať tomu druhému, že to s ním myslíte naozaj vážne. Či si už zvolíte spoločne život na divoko, bez spoločného mena, prstienkov a budete žiť v strachu z toho, že raz sa vrátite domov a partner tam nebude a vy ako “cudzia” osoba, nebudete môcť nič urobiť, alebo si spolu sľúbite vernosť a lásku, je len na vás a vašom spoločnom rozhodnutí.

V láske nehrá úlohu nič viac ako vy dvaja a vaše spoločné záujmy, ciele a rozhodnutia.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating