Photo by Anastasia Sklyar on Unsplash

Dokonalosť neexistuje a partnerské vzťahy sú toho dokonalým príkladom. Možno ti na niekom záleží viac, ako by malo, a preto si ani nepripustíš myšlienku na koniec. Niektorých ľudí musíme nechať odísť, inak by nám ešte viac ublížili. Portál Bustle, Bolde a Your tango uviedli znaky, podľa ktorých sa až príliš snažíš zachrániť niečo nenapraviteľné.

Nedokážeš udržať niečo, čo tam nikdy nebolo

Buď k sebe úprimná a prijmi ten tvrdý fakt. Kedy naposledy sa o teba zaujímal? Ak vôbec niekedy predtým. Tebe nerobí problém opýtať sa ho, aký mal deň alebo čo ho trápi. Veď prečo by si sa o neho nezaujímala, keď je tvoj partner? Stále dúfaš, že keď budeš takto mierne tlačiť na pílu, rovnaká iniciatíva sa prejaví aj z jeho strany. Neži v ilúzií a urob si láskavosť. Neinvestuj svoju dobrotu do niekoho, kto o to ani trochu nestojí. Nesnaž sa o nemožné a rozhodne nečakaj.

Nevládzeš

Cítiš, ako doslova melieš z posledného. Nie, nie je to kvôli práci, či iným povinnostiam. Je to kvôli nemu a jeho nezáujmu. Kým ty celý čas čakáš, kedy si ťa zoberie do náručia a všetko bude lepšie, jemu to ani nenapadne. Si unavená z toho, že si jediná, ktorá sa o čokoľvek snaží. Si unavená z toho, že jediná udržiavaš medzi vami konverzáciu. Si unavená z toho, že to sama nesieš na vlastných pleciach. Si v jednostrannom vzťahu. Stojí ti to za to? Láska niekedy nestačí a určitých ľudí musíme nechať odísť. Neboj sa konca, práve vtedy sa oslobodíš.

Kompletne sa mu podriaďuješ

Vo vzťahoch sú kompromisy nevyhnutné, ale nezamieňaj si to s neustálym podriaďovaním sa. To môže začať od rozličných večerných plánov a končí až niekde pri nešťastnej budúcnosti. Je v poriadku, ak ho ľúbiš, ale musíte sa navzájom rešpektovať. Ak je neústupčivý a všetko musí byť podľa neho, má to zmysel? Nezahadzuj kvôli nemu vlastné sny, hodnoty a život. Za to nestojí žiadny vzťah. A vieš prečo? Na konci by ti nič nezostalo. Tým, že sa snažíš naplniť všetky jeho ideály a želania, strácaš samú seba.

Neustále obhajuješ jeho činy

Je to veľmi nepríjemný pocit, keď ste s partiou vonku a pýtajú sa, kde je tvoj milovaný partner. Rovnako dokáže bolieť otázka, kedy sa ti konečne ozve. To by si aj ty rada vedela, nie? Samozrejme, aby si zachovala pokoj, začneš ho obhajovať nejakými prvotriednymi výhovorkami. Lenže koho sa tým snažíš uistiť? Seba alebo druhých? Ak ti tvoja intuícia vraví, že niečo nie je v poriadku a naďalej ideš proti nej, neskôr by sa ti mohli veľmi bolestivo otvoriť oči.

Čakáš na nemožné

Jeden paradox z milostných vzťahov – žena čaká, že muž sa zmení a on si myslí, že ho nikdy neopustí. Takéto veľké zázraky sa nestanú zo dňa na deň. Ľudia sa menia vtedy, kedy to vyhovuje im. Preto by si si mala zachovať dôstojnosť a nehľadať v ňom márne toho galantného muža, o ktorom si počula iba z jeho slov. Nečakaj, že sa zrazu všetko na dobré obráti. Kiežby to tak fungovalo, ale koniec-koncov vždy je všetko tak, ako má byť. Nesnaž sa udržať si ho. Nepros ho, nepodriaďuj sa mu. U toho správneho nebudeš musieť bojovať o pozornosť, či lásku.

Si dostupná kdekoľvek a kedykoľvek

Celý čas striehneš, či sa ti ozve a dá návrh na stretnutie. Svojich najbližších odkladáš, a tak zbytočne sedíš doma na gauči. Absolútne si neužívaš svoj voľný čas, pretože na neho čakáš. Chyba. Veď týmto tempom nebudeš mať nič zo života. Nebuď jeho bábka na špagátikoch. Nestretávajte sa iba vtedy, kedy si on zaumieni. Máš nárok na vlastný život a program. Daj mu to pocítiť. Ak ani to nepomôže, vieš, čo máš robiť.

Robíš pre neho viac, ako by si zaslúžil

Venuješ mu svoju všetku pozornosť. Investuješ vo vášho vzťahu nespočetné množstvo energie, času a možno aj peňazí. A na čo? Tajne dúfaš, že sa uvedomí a začne sa správať rovnako. Nerob to. Nesnaž sa mu votrieť do priazne. Nepodkopávaj svoju hodnotu. Partnerstvo je zložené z dvoch ľudí a keď tu nefiguruje harmónia a vzájomný rešpekt, nemá to zmysel.

Zatváraš si oči pred varovnými signálmy

Postupom času si vieme na ľudí vytvoriť lepší názor. Hlavne kvôli ich správaniu. Ak ti niečo nesedí na jeho vyjadrovaní alebo činoch, nezatváraj pred tým oči. Neutekaj pred pravdou len kvôli tomu, aby ste spolu boli čo najdlhšie. Nestojí to za to. Intuícia ti vždy najlepšie napovie a tieto varovné signály budú postupne neprehliadnuteľné. Len vtedy ich budeš vidieť so slzami v očiach.

Zdroj: Bustle, Bolde a Your tango

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating