pixabay.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Nikto z nás nie je dokonalý, no občas sa sami seba pýtame, prečo nám nevychádza všetko tak, ako má a kde sme spravili chybu. Náhodou sa ti nepodarilo zbaliť muža, ktorého si chcela aj napriek tomu, že si ho zaujala. Robila si všetko pre to, aby si na neho zapôsobila a nechápeš, prečo ťa odmietol. Možno ho na tebe odplašilo týchto 10 vecí.

Si príliš dostupná

Niekedy nie je na škodu, ak sa mu ihneď nepodvolíš. Bude si ťa tak oveľa viac vážiť. Ak mu dáš najavo, že nie vždy sa s ním musíš stretnúť, pretože ti to nevychádza podľa tvojho harmonogramu, nič sa nestane. Skutočný chlap si je vedomý toho, že žena si musí plniť svoje ciele, mať určitú nezávislosť a žiť aj život, v ktorom nefiguruje. Ak mu ukážeš trošku nedostupnosti, bude ťa oveľa viac rešpektovať.

Strácaš svoju nezávislosť

Ako som už vyššie spomínala, nezávislosť je pre teba veľmi dôležitá. Neznamená to, že by si mala byť feministka alebo si nepýtať od chlapa pomoc. Nemala by si sa v žiadnom prípade vzdávať svojich snov, len aby si spravila muža šťastným. To chlapom naozaj vadí a čím skôr ich to od vzťahu odradí, ak sa žena takpovediac pre neho rozdá. Je dôležité, aby si ostala sama sebou a nikdy nemenila svoje priority v živote len kvôli mužom.

Vzdávaš sa svojich snov

Opäť – muži majú radi ženy, ktoré si idú za svojím cieľom nezáležiac na prekážkach. Ak sa vzdáš všetkých svojich snov a urobíš, čo ti povie chlap, po čase ťa prestane rešpektovať a stratí o teba záujem.

Nestaráš sa o svoj vzhľad

Starostlivosť o vzhľad nám dokazuje, nakoľko si ceníme samé seba. Ak dostatočne nemáš rada samu seba, ako by si mohla milovať svojho partnera? Staranie sa o svoj vzhľad, postavu či zdravie neznamená, že si povrchná či márnotratná, skôr je to rešpekte voči tebe a tvojmu partnerovi. Chlapom záleží na vzhľade ich partnerky a to, že si si získala jeho srdce, nemusí automaticky znamenať, že sa máš prestať starať o svoj vzhľad.

Si otravná

Snažíš sa ho komandovať takmer vo všetkom, a tým ho v podstate meníš na niekoho úplne iného. Hovoríš mu, že nie je dosť dobrý, a tak mu dávaš najavo, že si ho absolútne nevážiš. Po chvíli ťa začne považovať za neskutočne otravnú a to nie je dobré znamenie, pretože si môže hľadať niekoho milšieho a lepšieho.

Máš nerealistické očakávania

Všetky milujeme disneyovky a šťastné konce, kde princ preukáže princeznej svoju nezištnú lásku, čo bude trvať aj po ich smrti. Nemusí sa jednať iba o rozprávky, ale aj romantické filmy. Presne to, čo v nich vidíme očakávame od svojich partnerov, a tak na nich nevedomky vyvíjame tlak, aby boli úplne dokonalí. Tým však ich záujem opadá, pretože majú pocit, že tieto očakávania nedokážu naplniť.

Správaš sa príliš agresívne

…alebo si v niektorých prípadoch pasívna. Nie je dobré sa správať ako hysterka, ale ani mu na všetko ticho prikyvovať a plniť všetky jeho priania. Je dôležité, aby si vyjadrila svoj názor a nemusíš vo všetkom so svojím partnerom súhlasiť, no nevypisuj mu nahnevané správy každých päť minút ani mu nerob scény kvôli ozajstným maličkostiam.

Nerešpektuješ samu seba

Aj keď si možno myslíš, že sa ťa to netýka, takáto situácia sa môže premietnuť hneď v niekoľkých situáciách. Ohrozuješ svoju morálku a štandardy, dokonca nekonáš tak, aby to bolo prospešné pre teba, ale pre neho. Musíš si uvedomiť, že máš obrovskú hodnotu, a preto nedovoľ niekomu, aby tebou opovrhoval alebo znižoval tvoju sebahodnotu.

Si príliš neistá

Je rozdiel v tom, keď máš od vzťahu nejaké očakávania a v tom, ak si príliš neistá. Pýtaš sa sama seba otázky typu: Miluje ma? Páčim sa mu? Preto je dôležité, aby si najskôr dostatočne milovala samu seba a až potom môžeš milovať niekoho iného.

Žiarliš

Žiarlivosť pramení z neistoty a strachu, že nie si pre neho dosť dobrá, a tak si musí nájsť za teba akúsi náhradu. Dôvera je však základom každého vzťahu a je nesmierne dôležitá pre šťastie vás oboch. Ak však chodíš s mužom, ktorý už niekedy v minulosti niekoho podviedol, tak v takomto prípade je žiarlivosť na mieste. Ak sa však neustále porovnávaš s inými ženami a svojmu partnerovi nedovolíš, aby sa na opačné pohlavie čo i len pozrel, porozmýšľaj, či je takáto žiarlivosť v poriadku.

Zdroj: themindsjournal.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating