thoughtcatalog.com

Rozchody sú vždy veľmi bolestivé a často vtedy nevieme, čo robiť. No ak zistíme, ako sa dá toto ťažké obdobie využiť v náš prospech, zrazu sa nám vnímanie na rozchod zmení.

Zameraj sa na seba. Rozchod je výborná príležitosť na nový štart v živote. Je to šanca, kedy môžeš spoznať samu seba a tráviť so sebou viac času. Možno ti to zo začiatku nepôjde tak ľahko, no neskôr pochopíš, že to je to, čo si presne potrebovala. Byť sama sebou a zistiť, kto vlastne si.

Preruš kontakt. Pretože len tak sa môžeš vysporiadať s rozchodom. Je absolútne zbytočné si písať, ak to jeden z vás stále cíti inak. Ak to tak cítiš ty, budeš sa len zbytočne zaťažovať a trpieť, i keď vieš, že už spolu nebudete. Je  na čase pohnúť sa ďalej a preto je prerušenie kontaktu jedným z najlepším riešení.

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: thoughtcatalog.com

Nehľadaj náhradu. Keď sa rozídeme, máme pocit, že potrebujeme opäť randiť a náš smútok nám vraj odvráti niekto iný. Často sa schyľujeme do vecí, ktoré nechceme robiť a vlastne nás ani ten druhý nezaujíma, no chceme sa niečim zamestnať. Možno je však lepšie, ak si dáš chvíľu pauzu od randenia a zameriaš sa na svoju osobu.

„Nepleť si lásku s vlastníckym poblúznením; z neho pochádza to najhoršie trápenie. Lebo v tom sa ľudia mýlia: z lásky trápenie nepochádza. Trápenie plynie z túžby vlastniť, a ta je opakom lásky.“ — Antoine de Saint-Exupéry

Pamätaj si, že jediný, kto ťa môže zničiť, si ty. Áno, ľudia nám môžu veľmi ublížiť, no ver mi, že najviac si môžeš ublížiť práve ty. Je dôležité si uvedomiť, že ty si ten človek, s ktorým budeš celý život, preto sa musíš snažiť o svoje šťastie.

Neboj, raz budeš opäť milovaná. Musíš však tomu dať čas a uvedomiť si, že i tie zlé obdobia sú pre teba poučné a formujú ťa. Láska si ťa znova nájde, vydrž.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating