Myslieť na dobré veci, keď sa ti v živote odohrávajú zlé veci, môže byť ťažké. Nie môže, ono to je ťažké. Či si však prechádzaš rozchodom, smrťou blízkej osoby, stratou priateľky, výpoveďou, neúspešným štúdiom a mnohým iným, vždy je tu nádej na to, že nemusíš smútiť navždy.

Určite už vieš o tom, že tvoje myslenie ťa ovplyvňuje. Stávaš sa tou osobou, akou si myslíš, že si. Či už si myslíš, že si zlá osoba, alebo dobrá osoba, máš pravdu.

View this post on Instagram

“Where work & rest are equally revered…” 🌼 my favorite lyric from the @sleepingatlast “Three” song. This year, I finally feel like I’ve started to celebrate rest just as much as I celebrate working. I find so much satisfaction in crossing things off my to-do list & being productive but I’ve finally embraced the fact that taking time to rest IS PRODUCTIVE. The quiet peaceful moments of life have been my absolute favorite lately. 💛 Each season of life comes with its own trials, lessons, & blessings. We need those still moments to refuel, reflect, & realize the wisdom that comes with each season. I’m sharing some faith-based resources that have helped me with this in my IG story. Love you guys so much! 💫

A post shared by ALLISON ♡ (@allisonbickerstaff) on

Aby si zahojila smútok zo zlých vecí a z nespravodlivosti, musíš myslieť pozitívne. Aby sa ti život zdal krásny, aby sa ti lepšie fungovalo a pracovalo, musíš myslieť pozitívne.

Keď sa budeš sústrediť na tie dobré veci, zabudneš na bolesť zo zlých vecí a ešte k tomu dostaneš úspešný život, ktorý budeš rada žiť.

Nauč sa oceniť maličkosti. To, že sa na teba niekto usmeje. To, že ťa pustí človek v obchode pred seba. To, že sa ti podarí uvariť dobrú večeru. To, že máš vôbec kde bývať a nemusíš rátať každé euro. To, že aj keď to niektorí ľudia s tebou vzdali, ešte stále máš pri sebe pár správnych ľudí.

Život nám hádže polená pod nohy každý deň, no nikdy nám nehodí také ťažké, ktoré by sme nevedeli zvládnuť. Všetko sa deje pre konkrétny dôvod. Aj lekcie, ktoré od života dostávaš, sú to na to, aby ťa niečo naučili – niektoré lekcie sú dar a niektoré sú prozreteľnosť. Ak by sa tie veci nestali, možno by sa stali oveľa horšie veci, ktoré by si znášala veľmi zle.

Najťažšie je myslieť pozitívne v negatívnej situácii, no zvládneš to. Často trénuj – skús si každý večer zapisovať veci, za ktoré môžeš byť vďačná. Pomôže ti to obhliadnuť sa za tým, čo všetko máš a postupne sa naučíš tešiť z malých vecí, ktoré sú dôležité a vytvoria veľké veci. Vďačnosť a pokoru, ktoré ti zahoja všetky rany

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.