Najbizarnejšie zlozvyky
Pexels/cottonbro

Každá z nás má nejaký zlozvyk. Môžeš zapierať koľko chceš, no určite máš aspoň jeden aj ty. Takým najčastejším je napríklad fajčenie či pitie. Medzi tie menej nevinné zase patrí hryzenie nechtov, pier alebo kožtičiek okolo nechtov. Ak by si sa ich chcela zbaviť, vyskúšaj naše triky.

Teraz ti však prezradíme, aké najzvláštnejšie, najnechutnejšie a najbizarnejšie zlozvyky majú ľudia. Neuveríš, čo sú ľudia schopní jesť. V niektorých prípadoch sa ti možno zdvihne žalúdok, takže ak patríš medzi slabšie povahy, čítaj opatrne.

Dievča s previazanými očami
zdroj: Pexels/aydin aydinpolaris

Najčastejšie bizarné zlozvyky

Hovorí sa, že špárať v nose, grgať či prdieť je vrcholne neprípustné a nechutné. Ale tiež existuje aj porekadlo: „Kto grgá a prdí, zdravie si tvrdí.“ Niektorí ľudia to ale berú doslovne.

Možno si sa už stretla s niekým, kto si na plné hrdlo uľavil uprostred preplnenej reštaurácie a totálne ti zničil chuť k jedlu. Grganie a prdenie je však naozaj zdraviu prospešné. Ak by sme si totiž neuľavili, mohli by sme si privodiť problémy, ktoré by teda určite neboli príjemné. Aj také pojedanie soplíkov z nosa zvyšuje imunitu.

Sprchuješ sa každý deň? Aj to je jeden zo zlozvykov, pretože zo zdravotného hľadiska by si sa mala umývať iba 2 až 3-krát do týždňa. Vylučuješ zo seba tak éterické oleje, ktoré sú prospešné pre tvoje telo. A keď sa už sprchuješ každý deň, nepúšťaj na seba horúcu vodu, pretože tá z teba zmýva baktérie, ktoré tvojej pokožke dodávajú pružnosť.

Dievča sa tvári znechutene
zdroj: Pexels/Polina Zimmerman

Močíš v sprche? Tiež ide o jeden z najbizarnejších zlozvykov. Je to však skutočne zdravé, pretože moč má v sebe podporné liečivé látky, ktoré predchádzajú pri vzniku plesní na chodidlách.

Najnechutnejšie zlozvyky

Pri tejto časti naozaj zatajíš dych a keď si to predstavíš, hneď ti bude nevoľno. Toto sú tie najnechutnejšie najbizarnejšie zlozvyky v dejinách ľudstva.

Medi držiteľmi týchto nechutných zvykov nájdeš napríklad aj ženu, ktorá rada konzumuje mačacie chlpy a oblizuje mačaciu srsť. Prednosť dáva čerstvej srsti, ale nepohrdne ani guči chlpov, ktoré nájde pri upratovaní.

Ďalšou expertkou je opäť žena, ktorá miluje pitie moču, ktorý jej vraj dodáva energiu. Ďalšou bizarnou neresťou sa môže pochváliť skutočne milujúca vdova, ktorá miluje konzumáciu popola svojho mŕtveho manžela. Vzniklo to tak, že presúvala urnu na poličke, niečo z nej sa jej podarilo vysypať, oblízala si prsty a veľmi jej to zachutilo.

Dievča sa bojí
zdroj: Unsplash/alexagorn

Okrem toho dokonca existuje muž, ktorý jedáva sklo. Najradšej má poháre zo šampanského či žiarovky. Dá sa povedať, že aj upíri existujú, keďže sa nájde niekto, kto pije vlastnú krv. Medzi ďalšiu výstrednú závislosť môžeme považovať aj vdychovanie detského púdru.

Samostatnou kategóriou sú plastické operácie. To však určite vieš aj bez toho, že by sme ti to povedali. Žije medzi nami totiž kopec preoperovaných barbie či kenov a celkovo ľudí, ktorí to preháňajú s estetickými zákrokmi a nevedia, kedy majú dosť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife