Naučíš sa, že láska sa nedá len tak vynútiť. Že ju nemožno hľadať tam, kde nie je. Milovať nesprávnu osobu by som neželala nikomu, no predsa sú na svete takí ľudia. Ľudia, ktorí sú s človekom už len zo zvyku, nie preto, že by toho človeka ľúbili. Ten vzťah im nedáva nič. Je to stereotyp, ktorý ubíja tú pravú lásku.

Láska, to by malo byť niečo nenútené, niečo krásne, niečo slobodné, niečo iné … Je to o tom, že nájdeš rovnakú dušu ako si ty a spolu dokonale ladíte. 

tumblr.com

No ak je to naopak a ty miluješ tú nesprávnu osobu, máš zatiaľ len falošnú lásku. Táto ťa naučí, ako má potom vyzerať naozajstná láska. Pripraví ťa na vzostupy a pády. Budeš otvorená každej príležitosti zaľúbiť sa, keď sa vyslobodíš zo „zlatej klietky“.

Naučíš sa, že keď na tebe niekomu nezáleží, nie je ten pravý. Nechá ťa moknúť vonku na zastávke, nenájde si na teba čas, vyhovára sa a trávi čas radšej v krčme ako s tebou. Ver mi, nie je to ten „pán božský“.

Ale potom … keď príde tá naozajstná láska, pochopíš prečo ti to s ním nevyšlo. Pretože si bola stvorená pre niekoho iného. Niekoho, kto ťa pochopí počas tvojich zlých dní. Niekoho, kto ťa objíme, keď budeš plakať. Niekoho, kto ti donesie palacinky do postele. Niekoho, kto ťa bude milovať takú, aká si. Nebude sa ťa snažiť zmeniť. 

stocksy.com

Keď miluješ nesprávnu osobu a dni sú väčšinou pochmúrne a daždivé, naučíš sa radovať zo slnka, nájdeš šťastie v maličkostiach, ktoré urobia tvoj deň krajším.

Keď miluješ zlú osobu, ver mi, spoznáš to. Nebude to tá úprimná a bezpodmienečná láska… Tú spoznáš až potom, čo spoznáš toho pravého človeka.

Toho človeka, ktorí sa ťa nevzdá a bude s tebou chcieť tráviť čas, nezuteká pri prvom probléme a hlavne …

BUDE ŤA ĽÚBIŤ. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.