Photo by freestocks.org from Pexels

Občas je ťažké priznať si, že tvoj vzťah nemá dobrú budúcnosť.

Možno sa bojíš, že si už viac nenájdeš partnera, možno že už prídu iba horší, alebo radšej ostaneš v tejto istote, ktorú momentálne máš. Avšak sú veci, ktoré by si vo vzťahu akceptovať nemala, pretože v zdravom a šťastnom vzťahu nemajú čo robiť. Vtedy sa neboj povedať mu zbohom. Ktoré to sú?

Fyzický útok

Toto je vec, ktorá je tak zrejmá, že viac sa jej prizvukovať ani nedá. Aj napriek tomu sú medzi nami ženy, ktoré sú doma nie len psychicky, ale aj fyzicky týrané. Boja sa ďalšieho útoku, boja sa, čo by sa stalo, ak by od neho odišli, boja sa, že budú pred ľuďmi zahanbené, ak by to vyšlo najavo. A niektoré si myslia, že občasná facka nie je nič hrozné.

Ver, že ak ťa partner udrie raz, spraví to znova. Agresívny útok nie je jednorázovou záležitosťou, ale vecou povahy. Po prvom fyzickom ublížení si zbaľ veci a nedaj mu šancu oklamať ťa sladkými rečami. Nehanbi sa zavolať o pomoc. Zaslúžiš si dobrého partnera. Nie takého, ktorý si z teba robí bábku.

Žiarlivostné scény

Zdravá žiarlivosť patrí do každého vzťahu. No aj ona má svoje hranice. Je rozdiel medzi tým, ak do teba občas podpichne, či ťa v práci nebalia kolegovia, a medzi zákazmi chodenia von. Kontrolné telefonáty, zákaz ísť večer na párty s kamoškami, časté podozrievanie. To všetko vedie k hádkam a preplakaným nociam. Naozaj si takto predstavuješ zvyšok svojho života? Rozíď sa s ním skôr, ako ťa úplne psychicky zničí. Evidentne tu chýba dôvera z jeho strany.

Nedostatok rešpektu

Vzťah bez rešpektu nie je ozajstným vzťahom. Vzťah je o dvoch ľuďoch, ktorí majú rovnaké postavenie, práva a možnosti. To, čo do vzťahu dáš, by sa ti malo aj vrátiť. Nie je možné, aby si mu bola poslušnou partnerkou, ktorá rešpektuje jeho výlety s kamošmi, chodí ho podporovať na futbalové zápasy, či sa prispôsobuje jeho rozvrhu, ak on nerobí to isté pre teba. Ak si ťa neváži ako človeka, nepýta sa na tvoj názor, nerešpektuje tvoje rozhodnutia, nie je to ten pravý.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating