Pexels/Aleksandar Pasaric

Dnes už na pultoch v drogériách nájdeš stovky produktov, ktoré ti sľubujú, že si poradia s problémom, ktorý práve trápi tvoju pleť. Ty skúšaš, hľadáš, míňaš peniaze. Pritom existujú veci, ktoré preukázateľne fungujú a pochádzajú pritom priamo z prírody. Zázračné zložky, za ktoré sa ti tvoja pokožka poďakuje.

Aloe vera

Tento zázrak môžeš pestovať doma a tak mať jeho gélovú zložku vždy po ruke. Obsahuje aminokyseliny, vitamíny a minerály, ktoré majú univerzálne účinky. V súvislosti s pleťou je skvelý na jej hydratáciu, má protizápalové a antibakteriálne účinky, čo ocení aknózna pleť, zároveň dokáže hojiť a upokojiť ekzémy či začervenania.

Ružová voda

Čistá voda získaná z ruží (alebo aj ružový olej) je univerzálny produkt na každý typ pleti. Pokožku hydratuje, osviežuje, dodáva jej pružnosť. Má antibakteriálne a upokojujúce účinky, poradí si s vyrážkami i suchými miestami. Je skvelá ako tonikum.

zdroj: Pexels/Nubia Navarro

Vitamín C

Vitamín C nemusíš iba jesť. Pokojne siahni aj po sére, ktoré ho obsahuje. Regeneruje totiž kožné bunky, rozjasňuje pokožku, poradí si so zapáleným akné, blokuje nepriaznivé účinky UV svetla, a dokonca, spomaľuje tvorbu vrások.

Čajovníkový olej

Čajovníkový olej oceníš najmä, ak ťa trápi akné. Aplikuj si ho po čistení pleti priamo na postihnutú oblasť a ráno sa budeš diviť. Má totiž veľmi silné hojivé, antiseptické a antibakteriálne účinky, pri ktorých nemá žiadna vyrážka šancu.

zdroj: Unsplash/Viva Luna Studios

Kaolín

Kaolín, alebo aj biely íl, je jemný prášok, ktorý dokáže zázraky. Je vhodný aj na tú najcitlivejšiu pleť, pretože je veľmi jemný, zato účinky má silné. Ideálne je vyrobiť si z neho masku, ktorá tvoju pleť prečistí. Detoxikuje, vyhladzuje a regeneruje pokožku. Dokáže vyliečiť aj ekzém.

Avokádový olej

Avokádový olej je plný zdravých tukov, obsahuje vitamín E, kyselinu olejovú či luteín, ktorý má antioxidačné účinky. Pokožke dodá poriadnu dávku výživy a bojuje proti vráskam.

Med

Táto zlatá sladká zložka je pre pleť vitamínovou bombou. Okrem toho obsahuje množstvo minerálov či aminokyselín. Pôsobí protizápalovo, antibakteriálne a výživne. Aj z medu je najlepšie vyrobiť si domácu prírodnú masku, vďaka ktorej bude tvoja pleť zbavená baktérií, vyživená a upokojená.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty