Tieto ulice mi už viac nepomáhajú chodiť. Neposúvajú ma vpred. Neinšpirujú ma. Všetky pre mňa vyzerajú rovnako. Tieto rohy sú teraz naplnené bolestivými spomienkami.

Tieto domy ma už nenapĺňajú pocitmi bezpečia. Kričia osamelosťou. Zmätkom. Sklamaním. Všetky tieto domy sú dočasné. So slovom navždy si ich neviem spojiť. Nechcú, aby som si v nich budovala budúcnosť a nechcú, aby som si v nich vybudovala rodinu. Tieto domy si vždy nájdu náhradu.

Tieto tváre starnú. Hovoria slová, ktoré si ani nemyslia. Dávajú objatia, z ktorých necítiť teplo a lásku. Dávajú mi rady, akoby som bola robot, nie človek. Dotknú sa ma, ale necítia ma. Pozerajú sa na mňa, ale nevidia ma. Cítim sa bez nich lepšie. Túžim od nich odísť. Nemám pocit, že mi rozumejú a nemám pocit, že by som sem patrila. Nie som jednou z nich. Nikdy som nebola.

pixabay.com

Čas beží. Čas lieta. Svet prechádza a ja sa v tomto meste cítim prilepená. Cítim, že sa točím v tom istom cykle. Mám pocit, že bežím, ale neviem kam. Cítim sa stratene. Cítim sa vyčerpane. Zabudla som, aké to je žiariť. Zabudla som, aké to je, aby som sa nadýchla a užila si danú chvíľu.

Toto miesto už nie je pre mňa. Tak veľmi som sa snažila, aby som bola taká, aká som mala byť. Bojovala som a snažila sa, aby som sa tu cítila pokojne. Nie je to pre mňa.

Možno sú mestá ako vzťahy.

Ak to tak nemá byť, tak je jedno, ako veľmi to skúšaš, snažíš sa a presviedčaš samú seba. Možno si bola celý čas len v jednostrannom vzťahu a popierala si to. Možno si si celý čas myslela, že budeš navždy s niekým, kto to s tebou ani nemyslel vážne.

pexels.com

Ale teraz viem, že som si prešla nejakou lekciou. Už viem, čo chcem.

Chcem nájsť svoje navždy. Domov.

Chcem sa každý deň zobudiť s nadšeným úsmevom na tvári.

Chcem cítiť, akoby som niekam patrila.

Nechcem sa cítiť nechcene.

Nechcem sa cítiť nemilovane.

Nechcem byť nútená robiť niečo, čo viem, že by som nemala robiť.

Som unavená z utekania. Som unavená zo skrývania sa. Som unavená z toho, že som niektoré veci musela predstierať. Som unavená z predstierania, že som niekto iný.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.