Americký spevák, hudobník a skladateľ John Legend sa chystá neskôr počas tohto roka vydať nový album. Oznámil to počas vystúpenia, ktoré z domu vysielal na službe Instagram.

Aby ste vedeli, tento rok vydávam nový album. Všetci ste doma, potrebujete veci, potrebujete hudbu, televíziu, filmy. Potrebujete, aby vás niečo zabávalo, tak zverejním nejakú hudbu,“ vyjadril sa 41-ročný umelec. Ako tiež uviedol, ešte nevie, ako bude vyzerať harmonogram, len jednoducho začne zverejňovať skladby. „Sme v procese mixovania veľa vecí na nahrávku. Našťastie som napísal a nahral väčšinu z nej,“ dodal.

Interpretovo vystúpenie bolo súčasťou série virtuálnych koncertov Together, At Home, ktoré sa konajú pod hlavičkou Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) a hnutia Global Citizen. V rámci tejto iniciatívy umelci sprostredkúvajú priaznivcom na Instagrame svoju hudbu a upozorňujú na to, aby ľudia počas pandémie nového koronavírusu zostali doma. V pondelok takýto online koncert odohral aj líder kapely Coldplay Chris Martin.

Počas koncertu Legend ponúkol aj prvú ochutnávku z nového albumu – ukážku skladby Actions Speak Louder Than Love Songs, ktorá obsahuje sampel z nahrávky The Edge od Davida McCalluma. K nej chce nakrútiť aj videoklip, ale vzhľadom na pandémiu nevie, kedy to bude možné.

John Legend, vlastným menom John Roger Stephens, mal na konte dve demá, keď v roku 2001 stretol rappera Kanyeho Westa, ktorý mu pomohol presadiť sa v hudobnom priemysle. Ešte pred vydaním debutového albumu Get Lifted (2004) na seba upozornil spoluprácami s viacerými interpretmi ako Jay Z, Alicia Keys či Lauryn Hill. Po spomínanom debute nasledovali sólovky Once Again (2006), Evolver (2008), Love In The Future (2013), Darkness And Light (2016) a vianočný album A Legendary Christmas (2018).

Okrem toho vydal tiež štyri koncertné nahrávky, spoločný album s The Roots s názvom Wake Up! (2010) a podieľal sa aj na nahrávke Cruel Summer (2012) labelu G.O.O.D Music. Na konte má desať cien Grammy a získal tiež Oscara a Zlatý glóbus za pieseň Glory, ktorú nahral s rapperom Commonom na soundtrack snímky Selma (2014). Okrem hudby sa venuje aj herectvu, predstavil sa napríklad vo filme La La Land (2016).

 

Zdroj: ew.com, SITA

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.