instagram/madamelena_

Byť single na Vianoce nie je koniec sveta, no napriek tomu je to deprimujúce.

Všade môžeš vidieť vianočné stromčeky, svetielka, imelo, zamilované páry…len ty si stále sama. Nevieš prečo to tak je, tiež by si rada sviatky oslávila s niekým, kto by ťa mal rád. Kto by ťa objal a pobozkal pod imelom. Realita je však taká, že si single a nikto pri tebe nie je. V období vianočných sviatkov sa začneš pýtať samej seba, čo je s tebou. Začneš si myslieť, že láska nie je pre teba a začneš veriť všetkým tým klamstvám, ktoré hovoria, že si nikoho nenájdeš.

To je to najhoršie na tom, keď si single a idú Vianoce. Všetci okolo teba sú šťastní a niekoho majú, len ty svoje šťastie nemôžeš s nikým zdieľať.

zdroj: Photo by prostooleh from Freepik

Snaž sa teda prejavovať lásku tým ľuďom, ktorí sú okolo teba. Láska je oveľa viac, ako len človek druhého pohlavia, s ktorým môžeš mať rodinu a deti. Láska je puto medzi tebou a tvojimi rodičmi. Prejav im tieto Vianoce vďačnosť. Láska je objatie od kamarátky, ktorú si dlho nevidela. Láska je úsmev od človeka, ktorého si stretla na ulici. Láska je vidieť dvoch zamilovaných ľudí a priať im to. Láska je omnoho viac, než len vzťah. Je to otvorenie srdca a rozdávanie vďačnosti všetkým možným ľuďom.

Ak si tieto Vianoce sama, prijmi to. Je to v poriadku. Nechaj sa pobozkať pod imelom od otca/brata, nechaj ľudí hovoriť komplimenty na tvoje oblečenie, nechaj si pomôcť, ak nebudeš vládať a prejavuj láskavosť.

Niekedy si tak zaneprázdnená povinnosťami, že si neuvedomuješ maličkosti okolo teba. Vianoce, aj keď single, sú ideálnym časom na spomalenie a stíšenie sa.

Počas Vianoc sa pozri na celý tvoj rok – cez rok si bola single a bola si šťastná. Samozrejme, nachádzame sa teraz v období, ktoré je sentimentálne a ty máš rada spomienky. Vždy po Vianociach však prichádza ďalší rok. Najlepšie je, že nikdy nevieš, čo si pre teba pripravil – možno lásku.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating