instagram.com/xenia_gregusova

Zažila si sklamanie, podvod, zlomené srdce a aj napriek tomu, že terajšiemu priateľovi veríš a miluješ ho, v kútiku duše máš neustále strach, či sa scenár nebude opakovať. Si podozrievavá a tvoje sebavedomie sa práve v týchto chvíľach hrá na neprítomné. A práve to je ten najväčší problém.

Sebavedomie a sebaláska sú dve najzákladnejšie veci, aby človek mohol prežiť krásny a šťastný život. Ak budeš veriť, že si tá pravá, tá dokonalá a žiadna iná mu nedá to, čo mu dávaš ty, neistota navždy zmizne.

Práve nedôvera v seba vo vzťahu častokrát podkopne nohy a zaľúbenci sa navzájom odcudzia. Ako však predísť tomuto strašiaku a prekonať tak svoju neistotu a nedôverčivosť, nabrať sebavedomie a nestratiť tak partnera? TOTO je 5 vecí, ktoré by si si mala uvedomiť a začať na nich pracovať.

1. Ber vážne komplimenty, ktoré dostávaš 

Ak ti pochváli vlasy, postavu, outfit či hebkú pokožku, poďakuj a prijmi kompliment. Nevyhováraj sa, nezahováraj to, nezačni sa vykrúcať. Si krásna, si dokonalá a keď tvoj priateľ ocení maličkosti na tvojom tele alebo povahe, buď šťastná ako blcha, pretože to je znamenie, že si ťa všíma. Že vie oceniť tvoje kvality, že sa na teba pozerá a miluje tvoju pýriacu sa tvár, keď ti zloží pochvalu. Ber to ako ocenenie, ktoré zdvihne tvoje sebavedomie. 

2. Nepozeraj sa do minulosti

Či si už zažila sklamanie, podvádzanie, klamstvá a iné veci, ktoré ti rozdupali sebavedomie a zničili schopnosť dôverovať iným ľuďom, zabudni na to. Neporovnávaj tento vzťah s tým predošlým. Snaž sa zmeniť svoje myslenie, pretože toto je iný chlap, iné situácie, iné city. To, že tvoj bývalý priateľ bol k tebe zlý, neznamená, že sa príbeh bude opakovať.

3. Nežiarli na ženy, ktoré za to nestoja 

Zdravé žiarlenie a podpichovanie je v šťastnom a „normálnom“ vzťahu milé (a dokonca aj bežné). Obaja partneri tak vedia, že má o nich stále niekto záujem, čo dvíha sebavedomie, ale na druhej strane, podľa menšieho žiarlenia vedia, že si ich ten druhý nikdy nedá. Ak ti priateľ nedáva príležitosť na žiarlenie, nevytváraj zbytočné napätie a nehľadaj za každou kolegyňou, kamarátkou alebo starou známou okamžite milenku. Nájdi to svoje sebavedomie a hrdosť.

4. Rozprávajte sa 

Spýtaj sa frajera, čo by vo vzťahu chcel vylepšiť, čo mu prekáža, no aj naopak, čo mu robí radosť. Zamerajte sa aj na se* a vyskúšajte niečo nové. Snažte sa pracovať na vzťahu a nie len spolunažívať. Popros tvojho drahého o úprimnosť pri každom váhaní a komunikujte o všetkých problémoch či radostiach. 

5. Buď najlepšou verziou seba 

Snaž sa, pracuj na sebe a svojom zovňajšku a tiež aj na svojom vnútri. Cvič, urob si deň len pre seba, kedy zájdeš na nechty, obočie či kozmetiku. Staraj sa o svoje sebavedomie, čítaj, vzdelávaj sa a snaž sa byť stále zaujímavou ženou, ktorú bude partner obdivovať a milovať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating