Pár pri počítači
Pexels/Elina Fairytale

Z vlastnej skúsenosti už asi vieš, že nie je správne, aby si bola niekoho druhá voľba. Pre priateľa by si mala byť vždy prioritou, inak vzťah nemá zmysel. Tu nájdeš znaky toho, že si iba náhrada za inú. 

Máš taký vnútorný pocit

Jednoducho to vieš a hotovo. Niečo v tvojom vnútri ti našepkáva, že pre neho nie si prioritou, lebo jeho slová a skutky sa nezhodujú. Môžeš to vidieť napríklad pri tom, keď trávi čas radšej na mobile než s tebou, keď ide von s kamarátmi než s tebou a keď ťa nezapája do jeho aktivít.

Žena a muž sa usmievajú
zdroj: Pexels/Yan Krukov

Všetko iniciuješ len ty

Ďalším znakom, že si len druhá voľba, je jeho pasivita. Ak všetky výlety, rande, prechádzky, kiná a večere organizuješ ty a on nepohne ani prstom, vieš, na čom si. Nezáleží mu na tebe dostatočne na to, aby vyvinul snahu iniciovať niečo aj on.

Jeho priatelia o teba nevedia

Veľmi podstatným ukazovateľom sú aj priatelia. Ak ťa s nimi zoznámil a si súčasťou partie, je všetko v poriadku. Pokiaľ však jeho priatelia ani netušia, že existuješ, môže to signalizovať nezáujem. Nie si jeho prioritou, si len druhá voľba.

Pár sa drží za ruky a pozerá sa do očí
zdroj: Unsplash/Karsten Winegeart

Ešte si sa s ním hlbšie nerozprávala

Znakom dlhodobého vzťahu je, že sa dvaja ľudia vedia porozprávať o hocičom. Nemajú problém diskutovať o hlbších, bolestivých, budúcich a rizikovejších veciach. Keď s tebou takéto témy ešte neriešil, asi ťa nepovažuje za dosť dôležitú. Daj mu stopku.

Berie ťa ako zálohu na program

Ak si mužova druhá voľba, ozve sa ti len vtedy, keď sa nudí alebo keď nemá nikoho s kým by niekam išiel. Jednoducho si robí plány s ostatnými ľuďmi, no ak ho odmietnu, zavolá teba. Nenechaj so sebou takto zametať!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating