S prichádzajúcimi sviatkami Vianoc by sme mali pomaly, ale iste upúšťať od stresov, negatívnej nálady či zbytočnej podráždenosti. Blíži sa k nám totižto ten čarovný čas, ktorý je predovšetkým o láske, radosti, pokoji, pohode a pokore. Je pravda, že našich najbližších a nielen ich by sme si mali ctiť po celý rok, avšak sviatky sú práve tým obdobím, kedy môžeš ich dušu pohladiť vianočným prianím. Na internete ich nájdeš neúrekom, no my sme pre teba vybrali tie najkrajšie.

Sú medzi nami také, ktoré každoročne stavíme na tradičnú vianočnú pohľadnicu. No či už si ju stihla poslať alebo nie, stále sú tu SMS správy či sociálne siete, ktoré môžeš využiť. Inšpiruj sa a poteš sviatočnými, romantickými alebo vtipnými veršami tých, na ktorých ti naozaj záleží.

Spomenúť si môžeš aj na takých, s ktorými sa tvoje vzťahy akýmsi spôsobom počas roka naštrbili, no predsa zostali v tvojom srdci. Nemáš čo pokaziť, práve naopak.

Klasické vianočné priania

 1. Prajem vám fujavicu šťastia, víchricu pohody, závej radosti, len malú vločku všedných starostí a hlavne lavínu zdravia a lásky.
 2. Lásky, šťastia hodiny, v kruhu svojej rodiny, užite si spoločne, krásne sviatky vianočné.
 3.  Ak láska topí ľad čo pani Zima vyčarila, ak dá človek viac ako v sebe skrýva, ak vládne všade ticho a počuť praskať mráz, padajúce vločky a v detských očkách jas, tak prišla doba, keď pre každého máme pár prívetivých viet, sú tu Vianoce a nad čaro Vianoc nič krajšieho niet.
 4. Nech vám duch Vianoc prinesie mier, nech vám radosť Vianoc prinesie nádej, nech vám teplo Vianoc požičia veľký kus lásky.
 5. Takto na diaľku hádžem pod tvoj stromček všetko zdravie, šťastie a lásku sveta, tak si to váž a ničím nepokaz. Pekné prežitie vianočných sviatkov.
 6. Keď uvidíte svoje sny kráčať v snehu a na srdiečkach pocítite nehu, keď snehová vločka zacengá vám na nose, nech tíško znejú slová: Prajem vám krásne Vianoce.
 7. Nech ti Vianoce prinesú milión dôvodov na úsmev, nech sa ti podarí nájsť v nich opäť tú radosť, ktorú si prežíval ako dieťa a nech potom s čistým srdcom šíriš túto krásu aj medzi svojimi blízkymi. Želám ti krásne a pokojné Vianoce.

Romantické vianočné priania

 1. Si špeciálny a jedinečný človek, tak nech sú aj tieto vianočné sviatky rovnako špeciálne a jedinečné, aby si na ne ešte dlho nezabudol.
 2. Keď ti snehová vločka padne na noštek a ty pocítiš jej jemný božtek, usmej sa do neba, veď vieš, že tam niekde som ja a myslím na teba. Prajem krásne Vianoce.
 3. Moje vianočné prianie pre teba nie je skutočne jednoduché. Želám ti totiž, aby všetky tvoje dni boli počas budúceho roka naplnené láskou, nádejou a radosťou. Nech ti pri plnení tohto priania pomáhajú aj dobrí anjelici, ktorých ti k nemu taktiež posielam.
 4. Už teraz viem, že budeš môj najkrajší vianočný darček. Nemôžem sa dočkať, až si ťa rozbalím. Krásne Vianoce.
 5. Štedrý večer už sa blíži a mňa smútok pri srdiečku ťaží. Len jeden darček by som si priala, tým by sa mi splnil môj najkrajší sen. Ježiškovi som už list písala, že pod stromčekom chcem Teba len!
 6. Šťastie a lásku, radosť a nehu, nech Tebe prinesie vianočný sen. Prianie moje nájdeš vo vločke snehu, zachyť ju na ruke v ten šťastný deň.
 7. Vianočný čas rozsvietil zas plamienok v tvojich očiach. Milujem ten tvoj smiech. Je radosť po tvojom boku stráviť najkrajší deň roka.

Vtipné vianočné priania

 1. Bol si dobrý? Nenadával si? Nekradol? Nepodvádzal? Netuneloval? Tak sa to už konečne nauč! Ja ti darčeky večne nosiť nebudem! Tvoj Ježiško.
 2. Ak ťa raz v noci ukradne škaredý bradatý ujo, nezľakni sa! Povedala som Ježiškovi, že ťa chcem pod stromček.
 3. K Vianociam si želám a) nič, b) nerob si škodu, c) nič si nezaslúžim. Správnu odpoveď mi pošli obratom. Tvoj Ježiško.
 4. Kapor je v mrazáku, kaša sa varí, všetko mám na háku, všetko sa darí. Stromček je v plameňoch, prekrásne svieti a všetky salónky pojedli deti. Šťastné a veselé Vianoce.
 5. Vinšujem vám to, však viete čo, aby ste sa dostali tam, však viete kam, aby ste sa radovali s tým, však viete s kým, aby ste mali mnoho toho, však vy dobre viete čoho.
 6. Želám ti pod stromček to, čo ty mne. Tak si to dobre rozmysli.
 7. Nech čerti od vás smolu odnesú, a choroby stratia vašu adresu, veľké príjmy, nízke dane a lásky tak primerane.

Zdroj: sms.emamut.eu

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.